Termín konání:

30. března – 30. listopadu 2019

Pravidla:

VRCHAŘSKÁ KORUNA JUNIOR (VKV) JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! je cyklistická akce pro všechny žáky mateřských, základních a středních škol a členy sportovních klubů (do 18 let). Cílem je zdolat na kole (sám, s kamarády, s rodiči, se školou) ve stanoveném termínu co nejvíce z předepsaných 50 vrcholů (seznam viz ZDE), na jednotlivých vrcholech pořídit svoji fotku („selfie“) tak, aby bylo patrné, že byla pořízena na daném vrcholu, a tu následně zaslat na junior@vkv-bike.cz. Fotografie v této kategorii, na rozdíl od hlavní kategorie, účastníci zasílají  průběžně, tedy co nejdříve po jejich zdolání.

Pravidla:

 • za každý zdolaný vrchol získává biker 1 bod pro sebe a zároveň 1 bod pro svoji školu, kterou navštěvuje ve školním roce 2018/2019, příp. i za sportovní klub, jehož je členem (není podmínkou). Proto při zasílání fotografií uvádějte, kterou školu navštěvujete a ve kterém sportovním klubu případně jste členy.
 • vyhrává ten, kdo zdolá nejvíce vrcholů (v případě stejného počtu, rozhoduje datum odeslání fotek)
 • akce je bez registrace a startovného, stačí jen jezdit, fotit se, průběžně posílat fotky a získat hodnotné ceny
 • průběžné výsledky jsou pravidelně aktualizovány na našem webu. K zveřejnění jména, školy a klubu je třeba písemný souhlas alespoň jednoho z rodičů, který bude organizátory vyžadován (ke stažení ZDE). Do doby udělení souhlasu budou účastníci této kategorie vedení ve výsledcích bez uvedení jména. Vyplněný a podepsaný souhlas je možné doručit organizátorům osobně či okopírovaný zaslat e-mailem na junior@vkv-bike.cz.

Ceny:

 • 5 a více bodů (zdolaných vrcholů) – pozvánka na slavnostní vyhlášení s překvapením, medaile, originální certifikát, dárkové předměty s logem VKV, sladká tombola
 • 10 a více bodů (zdolaných vrcholů) – hodnotnější sladká tombola
 • 50 bodů (zdolaných vrcholů) – navíc speciální cena
 • 1. – 3. místo všech kategorií – navíc poháry a další hodnotné ceny
 • jednotlivci na 1. – 3. místě v kategoriích základních i středních škol obdrží roční vstupenky na prohlídku Zámku Vsetín (platí na výstavy, expozice a prohlídky), který je součástí Muzea regionu Valašsko (www.muzeumvalassko.cz)
 • školy, které se umístí na 1. – 3. místě, vyhrávají hodnotné ceny
 • sportovní kluby, které se umístí na 1. – 3. místě, vyhrávají hodnotné ceny
 • fotosoutěž o jízdní kolo: autor nejlepší fotografie v juniorské kategorii obdrží na galavečeru jízdní kolo Orbea. To navíc získá i jeden vylosovaný držitel juniorské kategorie, který bude přítomen na galavečeru
 • speciální foto prémie na věži zámku Vsetín: jedním z vrcholů juniorské kategorie je zámek Vsetín, k jehož velkým lákadlům patří bezmála 60 m vysoká věž s krásným výhledem na město o okolí. Ačkoliv k zdolání tohoto vrcholu postačí foto u zámku, Muzeum regionu Valašsko, které jej spravuje, připravilo speciální soutěž. Kdo z účastníků juniorské kategorie se vyfotí na vyhlídce v zámecké věži, dostane se do slosování o atraktivní elektroniku na jízdní kolo. Muzeum regionu Valašsko u této příležitosti véčkařům nabízí prohlídku celého zámku (včetně věže) za snížené vstupné 15 Kč děti do 15 let, 30 Kč studenti, dospělý doprovod 50 Kč (je třeba se u vstupu prokázat heslem „jezdím VKV“ a POZOR: vstup na věž dětí do 15 let je možný jen s dospělým doprovodem). Zaujmout by vás určitě mohla přírodovědná expozice o krajině a přírodě se známým medvědem Míšou z Brodské či templářský sklípek, v němž si lze dokonce vyzkoušet rytířskou zbroj.

Kategorie:

a) nejlepší biker základních škol
b) nejlepší biker středních škol
c) nejlepší škola
d) nejlepší sportovní klub

Bonus:

Pro zájemce bude připravena veřejná cyklovyjížďka spojená s dětským dnem a zajímavými hosty. Více informací později.