Benefice je UKONČENA a již brzy zveřejníme NOVOU.

 

Jsou chvíle, kdy člověk kvůli zdravotním patáliím musí zapomenout na své oblíbené činnosti. A v těchto chvílích si nejlépe uvědomí, jak důležité pro plnohodnotný život je být zdravý.

Organizační tým VKV právě tyto případy inspirovaly k tomu, aby 10. ročník
onsemi VKV spojil s benefičním projektem BENEFICE VKV, který dostal podtitul
ŠANCE PRO VÉČKAŘKU JANU.

CÍL BENEFICE

Cílem je pomoci zpříjemnit život čtyřnásobné držitelce VKV Janě Macíčkové, která utrpěla při loňském sjezdu svahu pod Lysou horou těžké zranění a je aktuálně připoutána na invalidní vozík. Boj o návrat zpět do sedla jízdního kola ale rozhodně nevzdává. Svůj příběh nám popsala následujícími slovy.

Zdravím všechny véčkaře,

jmenuji se Jana, jsem cyklistka, původem Vsetíňačka, žijící v Rožnově pod Radhoštěm.

VKV je jednou z mých oblíbených soutěží. V letech 2018 – 2021 se mi podařilo zajet již 4 ročníka za sebou.

Na konci července 2021 jsem v Malenovicích u Korýtka utrpěla na bajku vážný úraz. Z místa nehody mě transportoval záchranný vrtulník (https://www.novinky.cz/krimi/clanek/pro-zranenou-cyklistku-v-beskydech-letel-k-vodopadu-vrtulnik-40367787). Probrala jsem se až po třech týdnech ve Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba na oddělení ARO, kde mě lékaři drželi v umělém spánku. Za sebou jsem měla již tři operace.

Očima jsem proběhla po pokoji. Nade mnou blikaly životně důležité přístroje, má osůbka byla napojena na spousty hadiček. Byla jsem stabilizovaná. V krku zavedená tracheostomie. Výživa a tekutiny putujíci do žíly a plno dalšího.

„Hrozný pohled, ale žije.“

Nemluvila jsem, nejedla, nepila jsem klasickým způsobem plného 2,5 měsíce. A další zákroky mě ještě čekaly.

Již na ARU začaly mé první rehabilitace. Se světem jsem komunikovala pomocí tabulky s písmeny – ukazovala jsem na jednotlivá písmenka. Cvičili se mnou zkušení fyzioterapeuti a ergoterapeuti. Mojí první cvičební pomůckou byla bajková řídítka s brzdovými páčkami – učila jsem se ohýbat prsty.

V září mě z oddělení ARO přeložili na spinální jednotku. Více jsem rehabilitovala, začali mě vysazovat na vozík,
vertikalizovat. Učila jsem se základní věci jako je polykat apod.

V listopadu jsem již byla schopna převozu do rehabilitačního ústavu Hrabyně, kde jsem doposud. V Hrabyni denně cvičím vše, co v mém těle nefunguje.

Při pádu z kola mi praskla ploténka a i přes to, že nebyla porušena mícha, páteř a obratle, tak přes veškerou snahu rehabilitačních pracovníků nohy cítím, ale nemohu s nimi hýbat a jsem upoutaná na invalidní vozík.

Naděje zde stále je a já věřím, že se jednou na kole zase svezu.

Přeji vám všem na kole hodně šťastných kilometrů bez úrazu.

Jana

JAK MŮŽETE JANU PODPOŘIT?

Princip je jednoduchý. Přispívejte libovolnou částkou na nově vytvořený transparentní benefiční účet VKV č. 2902161611/2010. Použít můžete i přiložený QR kód.

Na rozdíl od minulých tří benefičních akcí VKV, kdy jsme polovinu dobrovolných příspěvků dárků na transparentním účtu VKV (zaslaných na provoz VKV) věnovali na dobročinné účely, nyní už kompletní výtěžek na novém benefičním účtu poputuje ve prospěch Jany Macíčkové.

Pokud chcete podpořit fungování VKV, můžete zaslat příspěvek na stávající transparentní účet č. 2401125786/2010.

Všem, kteří přispějí, moc děkujeme!