Jsou chvíle, kdy člověk kvůli zdravotním patáliím musí zapomenout na své oblíbené činnosti. A v těchto chvílích si nejlépe uvědomí, jak důležité pro plnohodnotný život je být zdravý. Když navíc různé bolístky trápí ty nejmenší, o to mrzutější to je.

Organizační tým VKV právě tyto případy inspirovaly k tomu, aby také 9. ročník
ON Semiconductor VKV spojil s benefičním projektem. Dostal název
VÉČKAŘI PRO DAMIÁNA SE SAMUELEM„.

CÍL BENEFICE

Cílem je pomoci zpříjemnit život vážně nemocným bratrům Damiánovi a Samuelovi Kovářovým. Jejich nelehký osud nám popsali zaměstnanci Základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Vsetín, kterou oba chlapci navštěvují:

Damián – je starší, je mu 10 let, velmi usměvavý, spokojený a hodný chlapec. Diagnostikováno má těžké mentální postižení s těžkou odchylkou od normy. Trpí svalovou dystrofií, nechodí, je plenován, nemluví (alternativní komunikace – VOKS), vozí se na kočárku, nutná je u něj celodenní péče.

Samuel – je mladší, je mu 8 let, je velmi spokojený a zvídavý chlapec. Diagnostikováno má středně těžké mentální postižení. Taktéž trpí svalovou dystrofií, chodí s dopomocí. Komunikuje, je ale u něj nutné individuální vedení.

O chlapce se stará jen maminka, která se situaci snaží zvládat s nadhledem, ale situace a prognóza do budoucna spíše vhánějí slzy do očí. Damiánek už nechodí, Samuel pomalu taky přestává chodit. Sami si ve škole nedovedeme představit, jak to maminka bude všechno zvládat nejen fyzicky, ale i psychicky. Maminka se velmi hezky a trpělivě stará o chlapce a ještě má v sobě silnou víru v to, že se snad všechno spraví.

Kluci chodí velmi rádi do školy, jsou tu spokojeni, mají pozornost svých kamarádů a pedagogů. Navštěvují i školní družinu a jsou snaživí v rámci svých možností a schopností.

JAK DAMIÁNA SE SAMUELEM PODPOŘIT?

Princip je jednoduchý. Stejně jako v předchozích dvou benefičních akcích, organizovaných v rámci VKV, přispívejte libovolnou částkou na transparentní účet VKV č. 2401125786/2010.

Rovných 50 % z vybrané částky za období červen 2021 – leden 2022 pomůže vážně nemocným bratrům Kovářovým. Druhá polovina částky půjde stejně jako při předchozích beneficích „Véčkaři dětem“ a „Véčkaři pro Amálku“ na organizaci VKV.

Všem, kteří přispějí, moc děkujeme!