Termín konání:

29. března – 30. listopadu 2024

Pravidla:

onsemi Vrchařská korunu Valašska (VKV) je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKV se stává každý biker, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole – pro elektrokola je vyčleněna vedlejší kategorie VKV bez bariér) všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol. Fotodokumentaci si účastníci ukládají do svého účtu (profilu) na webu www.vk-bike.eu (noví účastníci se zde musí předem zaregistrovat), tedy neposílá se již e-mailem!!! Ve chvíli, kdy si v profilu uloží fotky ze všech vrcholů, pořadatelům bude automaticky doručena výzva ke kontrole. A pokud ta proběhne bez závad, stává  se účastník držitelem VKV.

Samotná účast je bezplatná.

Bikeři se VKV účastní na vlastní nebezpečí!

Ukládáním vrcholových fotografií, jména a bydliště do svého profilu na webu www.vk-bike.eu dávají účastníci organizátorům souhlas tyto fotografie a informace použít ke zveřejnění na webových stránkách, facebooku a v tisku! Souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním emailu na info@vkv-bike.cz.

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, je nutno to výslovně uvést v emailu. V takovém případě bude držitel veden ve výčtu držitelů jako „anonymní“.

Seznam vrcholů

Souhrn najdete v sekci Vrcholy. Obsahuje nejen samotný přehled vrcholů, ale i základní informace o nich, fotografie a také tip na výjezd.

Ceny:

Každý držitel VKV obdrží po skončení ročníku hodnotné ceny (certifikát, dárkové předměty s logem VKV a další ceny od partnerů akce). Stane se tak na tradičním galavečeru, který se tentokrát uskuteční 8. února 2025 v Domě kultury Vsetín.

 

Kategorie:

 1. HLAVNÍ KATEGORIE onsemi VKV 2024 – o pořadí rozhoduje datum uložení fotek v profilech účastníků na webu www.vk-bike.eu.
 2. VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – kategorie pro děti a mládež – více zde.
 3. NAVMATIX VKV BEZ BARIÉR – kategorie pro handicapované, cyklisty s přívěsnými vozíky a elektrokola – více zde

Soutěže:

 1. POŘADÍ ZAMĚSTNAVATELŮ – zdoláváním vrcholů hlavní kategorie můžete získávat body i pro svého zaměstnavatele do soutěže zaměstnavatelů. Za každý zdolaný vrchol pro něj získáte jeden bod. Podmínkou pro zapojení je uvést jméno svého zaměstnavatele do profilu svého účtu na webu www.vk-bike.eu, prostřednictvím nějž předáváte fotografie organizátorům. Body se pak již přičítají do pořadí zaměstnavatelů automaticky uploadem každé vrcholové fotografie.
 2. VKV AMBASADOR – každý, kdo zdolá kompletní dvacítku vrcholů v dresu VKV, obdrží speciální ocenění pro VKV ambasadora.
 3. NEJMLADŠÍ DRŽITEL VKV
 4. NEJSTARŠÍ DRŽITEL VKV
 5. NEJLEPŠÍ BIKERKA VKV – tuto cenu obdrží bikerka, která jako první zdolá všech 20 vrcholů.
 6. MISS VKV – zvolena bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebokovém profilu.
 7. MISSÁK VKV – zvolen bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebookovém profilu.
 8. NEJVZDÁLENĚJŠÍ DRŽITEL VKV
 9. NEJATRAKTIVNĚJŠÍ PŘÍBĚH – při zdolávání vrcholů každý z nás zažije spoustu zajímavých situací, příběhů. Ten nejatraktivnější bude v internetové anketě vybrán čtenáři.
 10. NEJLEPŠÍ TIPÉR – před startem ročníku vyhlásíme tipovací soutěž počtu účastníků hlavní kategorie. Ten, kdo trefí konečný počet nebo jemu bude nejblíže, obdrží na galavečeru VKV speciální cenu.

Foto soutěže:

 1. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE HLAVNÍ KATEGORIE VKV – ze zaslaných fotografií v rámci hlavní kategorie onsemi VKV 2024 budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží speciální cenu.
 2. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – ze zaslaných fotografií v rámci kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol! budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží speciální cenu.
 3. NEJVTIPNĚJŠÍ FOTOGRAFIE – ze zaslaných fotografií v rámci všech kategorií letošního ročníku budou vybrány nejvtipnější snímky, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu nejlepší trojice. Autoři těchto tří snímků obdrží poukazy na nákup v outdoorovém eshopu www.quillcz.cz.
 4. FOTOGRAFIE NEJŠPINAVĚJŠÍHO BAJKERA – ze zaslaných fotografií v rámci všech kategorií letošního ročníku budou vybrány snímky nejspinavějších bajkerů, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží mobilní myčku na kolo od našeho partnera Blankyt – Kärcher.
 5. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE Z VĚŽE ZÁMKU VSETÍN – účastníci kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol!, kteří si na juniorském vrcholu Zámek Vsetín pořídí fotografii z ochozu zámecké věže, se budou ucházet o ceny od našeho partnera Muzea regionu Valašsko, jimiž jsou tři cyklo computery. Jména tří vítězů určí výsledky ankety na facebooku VKV.

Mapa vrcholů pro ročník 2024