Termín konání:

2. dubna – 30. listopadu 2022

Pravidla:

onsemi Vrchařská korunu Valašska (VKV) je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKV se stává každý biker, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole – pro elektrokola je vyčleněna vedlejší kategorie VKV bez bariér) všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol. Fotodokumentaci si účastníci ukládají do svého účtu (profilu) na webu www.vk-bike.eu (noví účastníci se zde musí předem zaregistrovat), tedy neposílá se již e-mailem!!! Ve chvíli, kdy si v profilu uloží fotky ze všech vrcholů, pořadatelům bude automaticky doručena výzva ke kontrole. A pokud ta proběhne bez závad, stává  se účastník držitelem VKV.

Samotná účast je bezplatná.

Bikeři se VKV účastní na vlastní nebezpečí!

Ukládáním vrcholových fotografií, jména a bydliště do svého profilu na webu www.vk-bike.eu dávají účastníci organizátorům souhlas tyto fotografie a informace použít ke zveřejnění na webových stránkách, facebooku a v tisku! Souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním emailu na info@vkv-bike.cz.

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, je nutno to výslovně uvést v emailu. V takovém případě bude držitel veden ve výčtu držitelů jako „bezejmenný“.

Seznam vrcholů

Souhrn najdete v sekci Vrcholy. Obsahuje nejen samotný přehled vrcholů, ale i základní informace o nich, fotografie a také tip na výjezd.

Ceny:

Každý držitel VKV obdrží po skončení ročníku hodnotné ceny (certifikát, dárkové předměty s logem VKV a další ceny od partnerů akce). Stane se tak na tradičním galavečeru, který se tentokrát uskuteční 4. února 2023 v Domě kultury Vsetín.

 

Kategorie:

 1. HLAVNÍ KATEGORIE – o pořadí rozhoduje datum uložení fotek v profilech účastníků na webu www.vk-bike.eu.
 2. VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – kategorie pro děti a mládež – více zde.
 3. NAVMATIX VKV BEZ BARIÉR – kategorie pro handicapované, cyklisty s přívěsnými vozíky a elektrokola – více zde

Soutěže:

 1. VKV AMBASADOR – každý, kdo zdolá kompletní dvacítku vrcholů v dresu VKV, obdrží speciální ocenění pro VKV ambasadora.
 2. NEJMLADŠÍ DRŽITEL VKV
 3. NEJSTARŠÍ DRŽITEL VKV
 4. NEJLEPŠÍ BIKERKA VKV – tuto cenu obdrží bikerka, která jako první zdolá všech 20 vrcholů.
 5. MISS VKV – zvolena bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebokovém profilu.
 6. MISSÁK VKV – zvolen bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebookovém profilu.
 7. NEJVZDÁLENĚJŠÍ DRŽITEL VKV
 8. NEJATRAKTIVNĚJŠÍ PŘÍBĚH – při zdolávání vrcholů každý z nás zažije spoustu zajímavých situací, příběhů. Ten nejatraktivnější bude v internetové anketě vybrán čtenáři.
 9. NEJLEPŠÍ TIPÉR – před startem ročníku vyhlásíme tipovací soutěž počtu účastníků hlavní kategorie. Ten, kdo trefí konečný počet nebo jemu bude nejblíže, obdrží na galavečeru VKV cenu od Pivovaru Holendr.
 10. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE HLAVNÍ KATEGORIE VKV – ze zaslaných fotografií v rámci hlavní kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží cenu.
 11. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – ze zaslaných fotografií v rámci juniorské kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží cenu.
 12. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE Z VRCHOLU ROZHLEDNA MILOŇOVÁ – speciální cenu v podobě volných vstupů do wellness hotelu Horal od našeho partnera Resortu Valachy obdrží autor, či autoři nejatraktivnějších fotografií z vrcholu Rozhledna Miloňová.