Místo bydliště: Vsetín
Věk: 
50

Který vrchol se mi líbil nejvíce?

Letos bych asi mezi vrcholy těžko hledal takovéto dva protipóly. Určitě mě ale potěšilo, že byly zařazeny do VKV Čarabovská a Svantovítova skála. A protože jsou mojí srdeční záležitostí Krošenky a Kaplička na Štrčkové, tak i tahle místa mi na seznamu vrcholů udělala obrovskou radost.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Hmmm, váhám, ale asi nejnáročnější byla cesta na Lačnovské skály a na Jelenovskou. Ten den foukal velmi silný protivítr, takže i těch pár kilometrů ze Vsetína bylo hodně výživných.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl u Poutní jeskyně Panny Marie Lurdské, a ač jsem se mockrát pohyboval kolem Tanečnice, tak na vlastním vrcholu jsem až donedávna nebyl. Dva vrcholy tedy pro mne byly premiérou.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Tradičně jezdím VKV hvězdicovým způsobem z domu na kole bez jakýchkoliv přiblížení. Letos jsem ale nijak nepospíchal. Cílem totiž ani tak nebyly vrcholy, jako samotná cesta, a tak jsem si to užíval, fotil okolní krásy a prostě jsem si VKV nádherně vychutnával. A kolo? Starý MTB hardtail 26“.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najel jsem 787 km a nastoupal jsem 10459 metrů

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Letos to nebylo ani tak o nějakých veselých, nebo krušných historkách, ale spíš o spoustě příjemných setkání. Je vidět, jak VKV krásně spojuje lidi. Takže jsem velice rád za pár společných kilometrů na cestě s Terkou a Jardou Tvarůžkovými, stejně jako bylo fajn spousta jiných setkání s dalšími sportovci. Určitě ale musím vyseknout poklonu parťákovi Davidu Klimešovi, se kterým jsem absolvoval většinu kopců VKV. Letos se na většině vrcholů zjevně dost trápil, ale když se rozhodl dokončit VKV cestou ze Švarné Hanky na Vsetín, a poslední zbývající vrchol Kapličku na Štrčkové dal doslova na morálku, tak prostě klobouk dolů.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Asi bych úplně zrušil pořadí, a uváděl bych jen abecední seznam držitelů. Proč? To je snad každému jasné…

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Makytu, ať je mezi vrcholy i trochu prasácký kopec.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Můj sen je užívat si každou vyjížďku.