Místo bydliště: Suchdol nad Odrou
Věk: 37

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Na každém vrcholu si najdu něco pozitivního, pěkného, ale vyzdvihl bych Papradnou, Bobek, Kelčský Javorník (vše pěkné místo i výhledy) a kapličku na Štrčkově (ten hřebínek s Javorníčkem je vždy parádní). Moc se mi nelíbila Trojačka (nebyl jsem tu poprvé, kde nic tu nic, i když ten hřeben dál je pěkný) a Jelenovská (jen velký hotel, ale stejně zavřený)

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi Soláň, ale jen proto, že jsem na něj šlapal po akci na chatě, v poledne v parnu a měl jsem za sebou Tanečnici.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na pěti.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vše na MTB, má sice svoje roky, ale ve štychu mě nenechalo. Polovinu Vrcholů jsem objel z domu (něco i s přespáním), druhou s přiblížením autem, letos s kamarády jsem byl jen na šesti, zbytek sólo jízdy.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem to bylo při 15 vyjížďkách 911km a 14925 výškových metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Velkou radost jsem měl z nálezu dvou dvoustovek na cestě při stoupání na Čarabovskou. Smůlu jsem měl ke konci, když jsme jeli ze Švarné Hanky na Bobek (to by byl můj předposlední vrchol) po hranici ČR-SR, kolega urval ramínko přehazovačky a když jsme na louce dávali kolo dokupy alespoň pro dojezd k autu na Bílé, přišel liják a bouřka. A hned pár dní na to, když jsem se vracel z Kelčského Javorníku, mě cca pět kilometrů před dojezdem chytla průtrž mračen – na cestě 5-10cm vody, tak mokrý jsem nebyl ani nepamatuju. Ale kolo bylo dobře umyté 😉

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nebyla by špatná aplikace nebo stránky, kde by se nahrávaly fotky, a nejlépe průběžně – člověk je tvor soutěživý a cyklisté obzvlášť 😉 Byla by to dobrá motivace.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Pořád jsem tam nedostal kopce, co navrhuji už roky 😉 – Čubův kopec s rozhlednou, Puntík, Búřov, Malý Javorník nad Frenštátem… A letos bych přidal ještě něco z hraničního hřebene mezi Bobkem a Bumbálkou, třeba Kmínek nebo Kelčovské sedlo.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).