Místo bydliště: Vsetín
Věk:

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbily ty vrcholy, které byly spojené s výhledem, nebo s nějakou zajímavostí. Velice pěkná je kaplička Naděnka, ale i Radhošť. Když si tam mohu na chvíli sednout a odpočinout v pěkném prostředí. Na to navazuje i vrchol, který se mi líbil nejméně. A to byla Šerklava. Spíše než cíl mi to přišlo jako checkpoint na celkem zajímavé trase.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější pro mě byl vrchol zvonice Kyčery. Ani ne pro vrchol samotný, ale kvůli trase, kterou jsem zvolil. Cesta přes hřebenovku z Cábu přes Tančnici a Ptáčnici je velice pěkná a člověk si užije prvou XC jízdu, ale asi budu muset zase pár let počkat, než se to tam zlepší po devastaci cest těžaři.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl na 14. vrcholech

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Pokud byl vrchol v rozumné vzdálenosti, jel jsem jej z domu. Ke vzdálenější vrcholy jsem se, ale přiblížil autem. Byla by škoda si tam nevyjet jen kvůli nabytému kalendáři.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Při zdolávání vrcholů jsem urazil 452,52 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Při zdolávání jednoho vrcholu jsme se škrábali nahoru zkratkou. A ta je samozřejmě vždy delší, za to méně schůdná. A v jedné části jsem si řekl, že tady je to o hubu a dolů to nesjedu ani za nic. Že to raději sejdu. No a cestou dolů si říkám, že tady by někde měl být ten hnuss ny ny ny ny ny u u u u sek. A to byl on. Tak že omezení je jen v hlavě. A jsem rád, že se mi hlavně nic nestalo.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nemám nic co by mě zásadně trápilo. Koncepce jako taková se mi velice zamlouvá. Dostat lidi ven za sportem a hlavně je to úžasná příležitost poznat místa, kam bych se asi sám nikdy nevydal. Tak že za mě palec naohoru.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Jakýkoliv na trase z Kasáren na Kohutku. Mám to tam moc rád. Je to pěkná hřebenovka s výhledy, borůvkami a na začátku i na konci jsou občerstvovací stanice.