Místo bydliště: Vsetín
Věk:

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Lysá hora se mi letos asi líbila nejvíc – vyšlo počasí, a protože jsem si k úpatí pomohl autem, zdolal jsem ji celkem bez problémů a potkal cestou spoustu fajn lidiček. chtěl jsem napsat, že nejméně se mi líbil nejetelný Pardus, pak jsem si vybavil Kunovickou hůrku, ale nakonec dávám Stezku Valašska, protože, ta komerce, která ovládla klidné a pohodové Pustevny, oblíbené místo mého dětství, je úděsná; i když místo je to stále pěkné.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Významní nejnáročnější asi žádný, ale díky úmornému vedru a spoustě serpentin na vrchol směrem dolů (!) dávám Štiavník.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

K mému překvapení jich bylo 12. A to jsem moc rád, protože jeden z důvodů proč tento seriál jezdím.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všude jsem jel sólo a na vzdálenější kopečky jsem si pomohl autem, ale snažil jsem se abych dal alespoň 30 km, ať je ten výjezd o něčem.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Km jsem neměřil. Jednak jsem si mezi vrcholy zajel někam jen tak a ke konci mi i odešla baterie, ale tipnul bych nějakých 800.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Historky ani moc nemám, snad jen, že Jahodný jsem zvládl až na třetí pokus. Chtěl jsem tam jet přes Zděchov, ale napoprvé jsem vrchol nějak minul, napodruhé mě odfoukla větrná smršť, co se v ten den hnala Valašskem a tak až třetí pokus byl úspěšný.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Seriál jako takový se mi líbí, jen ve chvílích, kdy mě ze sedla vyžene pro mě nejetelný terén nahoru i dolů vytvořený vodou nebo lesnímu stroji nebo je příliš volných kamenů, tak si říkám, že toto přece už nemusím, ale zdolání vrcholů vždy uspokojí. Možná bych uvítal, třeba delší jízdu v dobře jetelném terénu nebo šotolině.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

No, nechal bych to na pořadatelích, ale už dlouho jsem nebyl na Ondřejníku, ale to je asi už daleko.