Místo bydliště: Slušovice
Věk: 41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Užili jsme si všechny vrcholy, ale výhledy na Pardusu a Lysé hoře musím vyzdvihnout.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Paradoxně to nebyl žádný z dospěláckých, ale Čubův kopec na konci jedné z našich tras, byl už hodně náročný a sjezd z Kunovické hůrky byl díky kůrovcové kalamitě (cesta plná větví a haluzí) skoro nemožný.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl na 18 vrcholech.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

MTB. Jezdil jsem hlavně s rodinou (manželce momentálně chybí ještě 3 vrcholy, protože se přidala později i s mladší dcerou), ale několik vrcholů jsem absolvoval i s kamarády, z nichž musím vyzdvihnout kamarádku Broňu, s kterou jsme se nikdy nenudili. Vrcholy v dosahu cca do 25 km, jsem zdolával bez přiblížení, ostatní jsem plánoval cca 30 – 50 km trasy, kde jsme se už přibližovali. Dovolená v Rožnově byla pro nás ideální, abychom nemuseli denně jezdit z domu.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

cca 620 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Při sjezdu z Kohútky na slovenskou stranu mladší dcera najela na nezpevněnou část vozovky a pěkně si sedřela koleno i loket. Překvapila nás vstřícnost motorkářů, kteří ochotně nabízeli pomoc, kterou jsme nemuseli využít, protože jsem měl svoji lékárničku.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Jel jsem to prvním rokem a nemám co bych dodal, moc jsem si to užil. Líbila se mi velmi přátelská komunikace s dalšími lidmi, kteří také zdolávali vrcholy.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Komonec, Vartovna, Zřícenina hradu Lukov