GPS: 49.4398089N, 18.0245681E
Nadmořská výška: 692 m n.m.
Zařazen do VKV: 2014, 2019
Vzdálenost na kole:
* 19 km ze Vsetína
* 8 km z Valašského Meziříčí
* 14 km z Rožnova pod Radhoštěm

Možnost občerstvení:

Na vrcholu není možnost občerstvení. Lze tak učinit třeba v nedalekém partnerském podniku VKV – penzionu Na kraji lesa (www.nakrajilesa.cz), kolem kterého můžete sjet do Podlesí.

Zajímavosti:

  • vrchol od sebe odděluje obce Malá a Velká Lhota
  • na vrcholu se nachází vysílač
  • ve Velké Lhotě můžete najít památný roubený toleranční kostel, který byl postaven krátce po vydání tolerančního patentu v roce 1783 – v letech 1875- 1895 zde působil farář a spisovatel Jan Karafi át (mj. autor známých Broučků)
  • toleranční kostel ve Velké Lhotě byl v roce 2008 zařazen mezi národní kulturní památky
  • v Malé Lhotě můžete najít historickou památku a to dřevěnou zvoničku z roku 1687, která má ve zvonici původní zvon

Tip na výjezd:

Va. Meziříčí-Podlesí – Malá Lhota – Vrch Hůra
délka: 6,5 km, nastoupáno: 400 m

Popis trasy:

Když se chceme dostat na Lhoty, kde Vrch Hůra a její vysílač dominuje, můžeme to vzít od Bystřičky, Rožnova nebo Val. Meziříčí. Pokaždé nás čeká místy prudší stoupání. Volíme asfaltovou trasu z meziříčského Podlesí.
Silnice se prakticky hned prudce zvedne. První 2 km jsou výživné, pak už stoupání na Lhoty lehce poleví a můžeme se postupně kochat krásnými rozhledy. V Malé Lhotě kousek za bývalou hospůdkou Na Ranči, kdy máme za sebou 5 km cesty, odbočíme doprava a po 500 metrech nato doleva, odkud nás zpevněná polní cesta zavede přímo k vysílači na Vrchu Hůře. Čekají nás krásné výhledy, ke kterým přispěla masivní těžba posledních let způsobená kůrovcovou kalamitou.

Odkaz na trasu: