GPS: 49.4912525N, 18.1568653E
Nadmořská výška: 728 m n. m.
Zařazen do VKV: 2023
Vzdálenost na kole:
* 30 km ze Vsetína
* 20 km z Valašského Meziříčí
* 6 km z Rožnova pod Radhoštěm
* 10 km z Frenštátu pod Radhoštěm

Možnost občerstvení:

Občerstvení je možno využít v nedaleké útulné Kolibě na Pasekách, která se nachází na cestě směřující na Velký Javorník, kde je k dispozici turistická chata, nebo lze využít nabídku restaurací v Rožnově pod Radhoštěm.

Zajímavosti:

  • Vrcholem prochází zelená turistická trasa
  • Po trase z Rožnova je možno navštívit Jahnovu studánku, která je pojmenována podle rožnovského spisovatele a básníka Metoděje Jahna. Voda ze studánky aktuálně bohužel není pitná
  • V mapách Klubu českých turistů a v terénu se vrchol jmenuje „Bačův vrch“

Tip na výjezd:

Rožnov pod Radhoštěm – Dolní Paseky – Bačův vrch
délka: 10,5 km, převýšení: 400 m, typ kola: mtb, cross

Popis trasy:

Ze světelné křižovatky U Janíků v Rožnově pod Radhoštěm po cyklotrase číslo 6249 směrem k Velkému Javorníku. Po 3,5 kilometrech jízdy po asfaltové komunikaci mineme Kolibu na Dolních Pasekách a pokračujeme dále rovně. Po zhruba 5,5 km jízdy se profil prudce zvedne. Po chvíli nás čeká krátká pasáž se sklonem až přes 20 %. Po 6,5 km jízdy tento úsek zdoláme a jsme na křižovatce několika tras. Ta asfaltová vede doleva k rozcestí u Pramene Jičínky. My tam ale nezabočíme. Pokračujeme rovně a stoupáme po kamenité cestě. Za zhruba kilometr už máme nejhorší stoupání za sebou. Po celkově 8,5 km jízdy jsme u dalšího rozcestí, kde se vydáme doleva na zelenou turistickou značku. Té se držíme 2 km, než dorazíme k rozcestníku Bačův vrch, kde je možné si pořídit vrcholové foto. Kdo chce, může se ještě vydat na nedaleký vrchol Myší hora, který však dnes již nic zajímavého nenabízí.

Odkaz na trasu: