GPS: 49.4260111N, 17.9949689E
Nadmořská výška: 525 m n. m.
Zařazen do VKV: 2023
Vzdálenost na kole:
* 15 km ze Vsetína
* 10 km z Valašského Meziříčí
* 15 km z Rožnova pod Radhoštěm
* 32 km z Frenštátu pod Radhoštěm

Možnost občerstvení:

Občerstvení lze využít v Hostinci Pod dubem na Malé Lhotě nebo po sjezdu z vrcholu lze navštívit stravovací zařízení v obci Bystřička nebo u nedaleké přehrady.

Zajímavosti:

  • Boží muka i nedaleko stojící dřevěná replika valašské zvoničky a větrný mlýn se nachází na cykloturistické trase a Cyrilometodějské stezce
  • nedaleko místa jsou známé skalní pískovcové útvary Medůvka, které patří mezi oblíbené lokality nejen horolezců
  • některé trasy na blízkých skalách dosahují obtížnosti 9, což je kategorie, ve které závodí i nejužší světová špička

Tip na výjezd:

Bystřička – Velká Lhota – Malá Lhota – Boží muka u Medůvky
délka: 8,5 km, převýšení: 270 m, typ kola: mtb, cross, silniční

Popis trasy:

Od hráze přehrady Bystřička se vydáme po ryze asfaltové trase na Velkou Lhotu. Přímo v obci musíme zdolat i jeden dost prudký úsek. Po 3 km jízdy se dostaneme na konec Velké Lhoty a současně na hřebenovou asfaltovou trasu vedoucí od Hlaváčků do Podlesí. Odbočíme doleva a stoupáme dále. Po pravé straně mineme bájný javor, který byl v minulosti zařazen do VKV. Po celkově zhruba 5 kilometrech jízdy docílíme nejvyšší bodu trasy. Sestoupáme 300 m dlouhým sjezdem do Malé Lhoty a z hlavní komunikace odbočíme doleva. Držíme se modré turistické značky, která nás po asfaltové komunikaci dovede po dalších 3 kilometrech jízdy až do lokality, kde kromě Božích muk najdeme i malebnou usedlost s dřevěným větrným mlýnem či zvoničkou.

Odkaz na trasu: