Bydliště: Havířov
Věk: 41 let
Vrcholy Nelhezčí byla  Poutní jeskyně , Nejméně zajimavý vrchol Jelenovská
Nejnáročnější vrchol Lačnovské skály a Kelčský Javorník
Poprvé v životě jsem byl na 15 vrcholech
Kolo HAIBIKE SDURO, Sám Nenašel jsem nikoho kdo by do toho šel se mnou   , větší část vrcholů s přiblížením
Kilometry nevím Hlavně jsem si hlídal zbytkovou kapacitu  na akumulátorech které jsem měl Dva (jeden na kole a druhý na výměnu v batohu )
Když jsem zdolával vrchol Kaplička na Štrčkové. Nemohl jsem se zbavit pocitu Tady už jsem jednou byl, něco je spatně Měl jsem  ( Déjà vu ). Jsou tam dvě kapličky, to jsem zjistil až později . Tento ročník mi velmi pomohli místní a turisté, které jsem cestou potkával  Vždy mi dobře poradili Jak a kudy nejlépe  dojet k hledanému místu . Poslední vrchol (Svantovítova skála) jsem zdolával, když už se stmívalo, ale v duchu jsem si říkal to dáš Chybí ti už jen ten jeden poslední vrchol .  Měl jsem štěstí Po lese se potulovalo několik turistů, kteři se opozdili při sestupu do údolí a ti mi poradili, že jsem moc vysoko, a místo které hledám je o něco níže. Bylo to obrovské štěstí. Potkat takhle pozdě k večeru nedaleko místa, které hledáte Někoho, kdo vám poradí, když nevíte kudy kam  . Prohodili jsme pár slov a Tak jak se nečekaně oběvili Stejně tak zase zmizeli v lese .
Při zdolávání vrcholů mě napadlo, že VKV by mohlo být rozšířeno  i o pěší turisty. Těch jsem potkával letos nejvíc.
Vrcholy . Očekávám že přibude nový bod  Budovaná stezka v korunách stromu na Pustevnách nebo menší naučná stezka Beskydské nebe ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Zajímavá místa
Největší úspěch byl, že jsem letos znovu  všech 20 vrcholů zdolal .  Stejne jako v roce 2017 jsem si nebyl jistý jestli to stihnu .