Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk:

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbily ty, které jsem neznal a měly úžasné výhledy, takže Holý Vrch, Ochmelov, Socha knížete Svatopluka a asi i Batkova/Chleviska, kam se chci vratit, protože sněžilo, takže výhled moc nebyl. Nejméně se mi líbil Ondřejník, ne že by neměl krásný výhled, ale bylo tam lidí jako na Václaváku a jezdily tam auta.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Na elektrokole ta náročnost není dána převýšením, ale spíš počasím a stavem terénu, takže pro mne Šerklava a Komonec.

Na kolika vrcholech jste letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na patnácti, a to byl hlavní důvod, proč jsem se nakonec rozhodl VKV zúčastnit, přestože mi to letos s VKV vyjíždkama na kole nevycházelo. Dohodli jsme se s přáteli, že etapovým způsobem během 2-3 let postupně kolem hranic objedeme celou ČR a zavazadla vozíme sebou, což je mnohem jednodušší s elektrokolem, které jsem si parkrát půjčil a na konci října i koupil. Načež jsem během 2 týdnů projel mnohé ze svých místních oblíbených tras, rozhodl jsem se podívat na vrcholy VKV. Takže jsem mezi 15. a 29.11 vyjel 18 vrcholů, vybavil se zimním cyklooblečením a zjistil jsem, že jezdit se dá skoro celý rok, což je pro mne úžasná zpráva!

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vyjíždky do 70 km jsem na elektrokole jezdil z domu. Ke vzdálenejším místům jsem se přibližoval a pak většinou jezdil podle vámi doporučených tras. Jezdil jsem sám až na jednu výjimku, když jsem jel s dobrým kamarádem.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Nepočítal jsem to a není to pro mne důležité.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Jezdím sám a na odlehlých místech si občas rád popovídám s lidmi. Na vrcholu Ochmelova/ U Sivků si opekali chleba 3 mladíci, tak s nimi, pak jsem potkal přímo majitele usedlosti předpokládám pana Sivka, se kterým jsme si fajn popovídali. Na Komonci jsem potkal partu 4 chlapíků, kteří tam opekali spekáčky atd… prostě slavili narozeniny. Několikrát se mi stalo,
že mi lidé při povídání nabídli slivovici, což jsem vzhledem k zákazu bohužel nevyužil, ale cítil jsem, že jsem doma na Valašsku :).

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Akce je super, těžko něco najít ke zlepšení. Za mne snad kdybych ty doporučené trasy mohl stáhnout do mobilu… Používám mapy.cz, a tam je většina tras neaktuálních a při navigaci mne často vedou úplně nesjízdným terénem po stezkách, které již neexistují, a to ani nemluvím o tom, že velká část existujících stezek je aktuálně velmi poškozená lesními stroji. Zajímavé by pro mne asi bylo hodnocení jednotlivých stezek podle různých kritérií, ale to určitě není v možnostech organizátorů VKV.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Santov, je to krásné místo a je tam fajn občerstvení, které snad už bude moci fungovat