Místo bydliště: Vsetín
Věk: 65

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce asi Vysoké Pole- nádherná trasa ze Vsetína, přes Valašskou Polanku, Trubiska a Ploštinu. Nejméně, paradoxně vrchol Šerklava. Jel jsem ho dvakrát. Poprvé ze Vsetína přes Ploštinu a nějak jsem minul ceduli a tak jsem to potom jel až do Papajského sedla. Podruhé ze Zděchova jsem to již trefil.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Zvonička Kyčery. Vyjížděl jsem po práci, až přestalo pršet, někdy kolem půl páté odpoledne. Ze Vsetína přes Cáb, Ptáčnici, odbočka k „Machýčkům“ do Valašské Bystřice a nahoru ke kapličce. Pak přes Bystřičku po cyklostezce na Vsetín.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Možná lépe, na kolika jsem již byl dříve? Na většině jsem byl poprvé. Myslím si, že na některé bych asi nikdy ani nejel. Jen díky VKV jsem byl např. na Petřkovické Hůrce, Holém Vrchu, Durchu, Komonci i ve Vysokém Poli.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Některé jsem, samozřejmě, jezdil z domu. Část jsem se sám přiblížil autem s kolem na střeše, např. do Rožnova, Frýdlantu, Brumova Bylnice. Na elektrokole Cross. Krom výjezdu na Radhošť, jezdil jsem sám.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Jen při zdolávání VKV jsem najel 550 km a nastoupal přes 11 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Šerklava. Poprvé jsem prostě neviděl tu cedulku na tom stromě a jel jsem pořád dál po červené značce- což bylo docela krušné- vědomě až do Papajského sedla. Podruhé jsem zjistil, proč jsem tabulku minul. O ten strom bylo opřené kolo a z lesa vyšla slečna. Galantně jsem projel, protože jsem si myslel, že si musela odskočit do lesa za jistou potřebou. A díky tomu jsem projel Šerklavu dvakrát i s výletem po hřebeni.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nemám žádný návrh.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku? Bludný?

Přístupný z několika směrů. Jen jsem letmo prošel předchozí ročníky a neviděl jsem, že by už byl.