Místo bydliště: Zubří
Věk: 45

Který vrchol se mi líbil nejvíce?

Ve VKV Junior se mi líbilo v místě Svantovítova skála. A nejméně vrcholy zoo Lešná a zámek Lešná. Na můj vkus jsou to malé kopce :-).

Který vrchol byl nejnáročnější?

Lemešná. Vloni jsme se synem v rámci VKV Junior tlačili kola od Razuly ve Velkých Karlovicích, neboť jsem zvolil špatnou trasu. Vrchol Lemešná jsem si přál jako hlavní vrchol do tohoto ročníku. Říkal jsem si, že to pro všechny bude sranda. A sám jsem se nepoučil. Tentokrát jsme se synem tlačili kola od sjezdovky Horal ve Velkých Karlovicích :D.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Z 50 vrcholů VKV Junior jsem byl poprvé na 12 vrcholech. Co se týče 20 hlavních vrcholů, tak jsem byl poprvé na 7 vrcholech.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy jsme zdolali se synem bez přiblížení na horském kole.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Na 11 etapách jsem najel 902 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Nejvíce mě vždy rozveselilo setkání s přáteli. Nejhorším zážitkem bylo, že při stoupání od města Valašské Klobouky na hotel Jelenovská nás napadl agresivní pes. Naštěstí nás nepokousal.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Po 3 roky jezdím se synem 50 vrcholů VKV Junior bez přiblížení. Za ty roky mám v téhle kategorii nejen své zkušenosti, ale i názory. Co se týče celkového umístění ve VKV Junior, tak bych navrhoval, aby umístění mezi první trojici bylo férovější. Pokud dítě zdolá 50 vrcholů bez přiblížení, tak by mělo posunout na pozici před toho, kdo najíždí pod kopci autem.  Od 4. místa bych už neřešil přiblížení autem anebo vlakem. Až letos poprvé, kdy jel syn za střední školy, tak soutěžil s kluky, kteří to jeli na „férovku“. A to se mi líbilo :-).

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nechám se překvapit. Letos byly zvolené dost půvabné vrcholy :-).

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Letos bych chtěl napodobit syna, který vloni zajel na horském kole 300 km. Jinak mým největším snem je, abych příští rok šel se synem do B7 ( Beskydská sedmička). V budoucnu bych chtěl uběhnout 200 km či běžet 24 hodinovku.