Místo bydliště: Lípa u Zlína
Věk: 40

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nemám konkrétního favorita, líbily se mi hodně vrcholy s rozhlednami, třeba Kelčský Javorník, nebo Vartovna. Taky třeba Lačnovské skály mě nadchly, nebo výhledy z Čarabovské a Bobku. Moc mě neoslovil vrchol Nad Brankami, ale vlastně na všech padesáti vrcholech dokážu najít něco hezkého a mám radost, že jsme je objevili.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Docela náročný byl výjezd na Klapinov z Rusavy, asi i pro to, že to byl po zimě jeden z prvních vrcholů a taky cesta na Ptáčnici z Halenkova po kamení a bahně nebyla úplně jednoduchá. A nesmím zapomenout na Lemešnou. I když jsme ji s dětmi jeli už loni, závěrečný stoupák mně dal letos zabrat úplně stejně.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Ze všech padesáti jsem letos byla na 32 vrcholech poprvé, z toho na dvanácti dospělých.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdím na kole Rock machine 29´ s manželem Martinem, dcerou Kristýnkou a synem Kubíkem. Většinu vrcholů máme daleko, takže jsme se směr Vsetín, Rožnov apod. přiblížili autem a pak jsme objeli více vrcholů najednou.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najeli jsme něco přes 550km a nastoupali přes 12.000m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušnou chvilku jsem zažila, když jsme jeli na vrcholy Zoo Lešná a dál na hrad Lukov a cestou zpátky mně najednou bylo čím dál hůř, myslela jsem, že už to ani nedojedu domů a to měl být ZOO Lešná nejjednodušší vrchol ze všech. Zpáteční cestu jsem bohužel absolvovala s horečkou přes 38. Na konkrétní veselou historku si nevzpomínám, ale vlastně to bylo celé veselé a pohodové, protože nás to všechny moc baví.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

O VKV jsme se dozvěděli loni v Kolokroužku, kam chodí naše děti. Nejdříve chtěl manžel s dětmi vyjet pár kopečků, ale nakonec nás to tak chytlo, že hned napoprvé zdolali všech 50 vrcholů. Asi v půlce zlákali i mě a po 22 kopcích mně bylo jasné, že už u toho zůstaneme. Líbí se mi, že to není primárně závod, beru to jako příjemně strávené dny s rodinou v přírodě, poznáváme nová místa, kam bychom se třeba nevydali a ještě si zlepšujeme fyzičku. Takže bych neměnila vůbec nic, děláte to skvěle a za to vám všem patří můj velký dík.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Za každý nový kopec budu ráda, mně by se třeba líbil turistický přístřešek Na Lánici, retenční nádrž Vlčková, Vařákovy paseky a třeba Čečetkov od Bludného směr Lazy.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Pro mě je nejdůležitější, abychom si všechny vyjížďky užili ve zdraví, aby nás to všechny bavilo jako doteď a hlavně dětem ať vydrží nadšení z cyklistiky, protože to je sport, kterému se dá věnovat celý život bez ohledu na věk.