Místo bydliště: Zubří
Věk: 32

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Líbily se mi všechny. Poznal jsem spoustu nových míst o kterých jsem dosud ani nevěděl. Nejvíce se mi líbila Čarabovská a Klapinov. Nejméně zajímavá pro mě byla Jelenovská.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Jednoznačně Svantovítova skála, kterou jsem šlapal od přehrady Bystřičky. Nešlo vyšlapat, bylo nutné jít velkou část pěšky při kole. I samotné vyvedení kola do kopce bylo dosti náročné. Také byl dosti výživný výjezd na Švarnou Hanku od nádrže Šance. Daly mi však zabrat všechny vrcholy.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 9 vrcholech.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdil jsem na svém celoodpruženém kole GT Sensor, jednou jsem si půjčil horské kolo od partnerky značky Ghost. Na 18 vrcholech jsem byl sám, na 2 vrcholech s partnerkou. 5 vrcholů jsem zvládl z domu, ostatní s přiblížením, jelikož mě přibližování po silnici a cyklostezskách nebaví a taktéž bych to nezvládl fyzicky.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Cca 300 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

I když to moc zajímavě vypadat nebude, jedinou krušnou chvilku jsem měl při zpáteční cestě z Klapinova na Tesák, kdy se mi v polovině cesty utrhl řetěz a já musel 3 km kolo táhnout vedle sebe, což bylo po 4 zdolaných psychicky náročnější než fyzicky. S vrcholy jsem finišoval v době, kdy se po našem Valašsku pohyboval medvěd a tudíž jezdit sám po lesích a mimo civilizaci bylo adrenalinovým zážitkem při pomyšlení, že bych méďu potkal.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nezměnil bych vůbec nic. Jen tak dále, fandím vám do další práce.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Jsem ze Zubří a rád bych si v rámci vrchařské koruny vyjel Kamenárku. Je to náročný kopec, ačkoli nahoře není vůbec nic, ani výhled, ani hospůdka, ale na druhou stranu je to vrchol mimo civilizaci, což mě láká tam jezdit.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek je pro mě jízda na kole samotná. Za svůj osobní cíl považuju třetí účast a splnění vrchařské koruny. I přesto, že jsem vrcholy nejezdil jen z domu a pomáhal si přiblížením, tak jsem si často sáhl na dno svých sil a celkově bylo ježdění po vrcholech dosti náročné, za což jsem na sebe pyšný, že jsem je všechny zvládl.