Místo bydliště: Hošťálková
Věk: 30 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejmileji mě překvapila Čarabovská, cestou na ni z Lázů se mi otevřely nádherné výhledy. Nejméně na mě zapůsobila Trojačka, ale to bylo asi díky špatně zvolené trase a spoustě polomům, které jsme museli překonávat.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Žádný mi nepřipadal nějak extrémní, pokud bylo něco náročné, bylo to zaviněno špatnou navigací. Nejhůře mi ale bylo po celodenním náročném výšlapu okolo Karlovic, když jsme se za tmy museli dostat přes Soláň na ubytování na Horní Bečvu. To už jsme byli hodně zničení…

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 11.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechno jsem odjezdil na MTB kole, protože gravela, ani silničku nevlastním. Několik vyjížděk jsme se přiblížili vlakem, abychom ušetřili síly do terénu. A upřímně, cyklostezka mě stejně nebaví.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Já to nijak nesčítal, ale vzhledem k tomu, že jsme zdolávali vrcholy většinou po několika najednou, odhaduju to na cca 600 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Všeobecně veselo bylo, když jsme se s pár lidmi z Hošťálkové vydali na 3 dny na kolo do Karlovic, na Bílou a do Rožnova. To jsme se hodně nasmáli za ty 3 dny. 

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Za těch pár let co se účastním jsem na to nepřišel, budu dál přemýšlet.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Třeba Pardus by se mi líbil…

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Za velký úspěch považuji to, že jsem přežil svého jubilejního Drásala. Nutno podotknout, že jsem „pilně“ trénoval a najezdil skoro 100 km v rámci přípravy.  Pořádně se mi to vymstilo, ale nakonec jsem to nějak dojel.