Místo bydliště: Halenkov
Věk: 51 +5 -10 (podle náročnosti kopce)

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Čarabovská má bezkonkurenčně nejhezčí výhled na Valašsku.  Děkuju organizátorům, že jsem díky VKV poznal tak nádherná místa jako  jsou Švarná Hanka, Bobek, Svantovítova skála, tady se budu rád vracet. Bavila někoho Jelenovská a silnice 57 VSETÍN – Hor LIDEČ – Val KLOBOUKY? Děkuji, nechci.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Ve VKV není lehkých kopců a vo tom to je.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 13. Až se trochu stydím jak jako rodák vlastně Valašsko neznám. Díky VKV ale intenzivně tento nedostatek odstraňuju.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jako ambasador VKV nelze jinak, než vše z domu, bez přiblížení či odtažení. Dres VKV – milý dárek od  kolegů z práce – jsem letos  pokřtil poctivým sportovním výkonem. S ohledem na zdravotní stav a zaměstnání preferuju sólo jízdu na milovaném Specialized Carve Comp 29“.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

844 km, 72 hodin v sedle, nastoupáno 14 926 m. S +2kg navíc  netuším kam se vypařilo těch spálených 34tis kcal. Petře Havlíčku poraď, kde dělá soudruh z Valašska chybu.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

17-tý  vrchol – spocený, vyšťavený, zničený sedím na Pustevnách, a tu s lehkou nohou přijíždí borci na elektrokolech, najeto neskutečných 20 km. Jejich věta „To jsme si teda dnes mákli, zasloužíme si aspoň 2 piva a pořádný oběd“, mě fakt rozesmála a nabila energií na zbývající vrcholy.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic. V jednoduchosti pravidel je jejich krása.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Královnu Lysou horu  bych dal do VKV každý rok. Mám rád magická místa s nádhernými výhledy jako má Svinec, Žídkův buk, Ochmelov, Bludný. Bezpečnost na prvním místě, přimlouvám se za místa kam se dá dojet po rozumně zpevněném povrchu, nemám rád bláto, sypané drtě, polomy a podobné lesní vychytávky.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Dal jsem si to letos jako podmínku, vzal jsem si na to i dovolenou a všech 20 vrcholů jsem odjel za nádherného počasí, azurové oblohy, bez bláta,  sněhu,  v teple lepším jak na Mallorce. Krásu valašské krajiny jsem si takto vychutnal opravdu naplno jako nikdy předtím. I o tom může být  VKV. Přání mám jediné – být zdravý, to je pro mě nejvyšší meta v životě. Nadále sním o zdolání magického Mont Ventoux  (Tour de France) a Stelvia (Giro de Italia).