Místo bydliště: Horní Lideč
Věk: 36

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbila Tanečnice, která při nízké oblačnosti, zahalená v mlze, a s viditelností mezi stromy na pár metrů, působila jako místo z Hitchcockova filmu. To jste měli vidět, jak jsem se při focení rychle otočil, když se mi odložená helma sesunula z jednoho z kamenů kolem  Nejméně se mi líbil vrchol U Krošenků.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější byly Horní Lačnovské skály. To bahno byl opruz! Obdivoval jsem ty, co s tak špinavým kolem pokračovali na další vrcholy.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 12ti.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Od minulé sezóny jezdím na celopéru Kellys Reyon 50. Loni jsem ho pro potřeby VKV ještě nechal ve stáji, neboť jsem chtěl vrcholy zdolat s mým veteránem, ale letos už jsem ho pustil do světa. Letos jsem jezdil převážně sám, neboť kamarád musel makat  Že, Kubo? Ale určitě to dožene a i letos ho mezi držiteli VKV uvidíme. Kvůli poloze bydliště a času jsem volil přiblížení ke vzdálenějším vrcholům. Ostatní z domu nebo ze Vsetína.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Skoro 500km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Když jsem kolegovi z práce poslal fotku ze Soláně, tak mi poslal fotku ze Svantovítovy skály a vzápětí fotku jak leží v nemocnici. Pomyslel jsem si, že spadnul ze skály, neboť nahoře tahat kolo nebylo jednoduché. On to ale byl volně puštěný pes na cyklostezce na Vsetíně. Teď je z něj Ironman se šrouby v obou rukou. O to víc jsem si tedy dával pozor, když jsem sjížděl z Lemešné do sedla, to bylo skoro jak druhá Krkostěna! Petře, rychlé uzdravení a ať nějaký ten vrchol ještě letos zdoláš!

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Organizaci předávání diplomů a cen. Nemůžeme si to rozebrat průběžně? Ten frmol a čekání v davu na konci akce byl hrozný.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Třeba Makyta, ale nechám se překvapit, nechám to na ostatních. Nebo se mne zeptejte na konci sezóny 

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Úspěch je zajet VKV 2018 dřív než za 20 dní. Cíl či sen není, prostě budu jezdit na kole 😉