Místo bydliště: Jarcová
Věk: 47

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Velmi těžká odpověď. Už při procházení vrcholů jsem se velmi těšila na Kapličku na Štrčkové a toto místo mne hodně zaujalo. Trasu jsem však nezvolila tu nejlepší. Přesto je to vrchol č. 1. Velmi mile mne překvapila Svantovítova skála, od které jsou malebné výhledy. Jako málo zážitkový hodnotím vrchol Jelenovská.

Který vrchol byl nejnáročnější?

U Krošenků. Opět to bylo špatnou volbou trasy, kdy jsem nevhodně spojila dva vrcholy a na užití si výhledů z trasy kolem vrcholu U Krošenků už nevybyla energie ani čas.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na kole na 17. Jezdím VKV prvním rokem, takže objevuji nádhery Valašska.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na novém  kole. O to více jsem se těšila, protože jsem původní horské kolo s vel. plášťů 26"
vyměnila za MTB 29". Ale hlavně k příjemné atmosféře a někdy komickým zážitkům přispělo to, že jsme zdolávaly své cíle, pokud to bylo možné, v silné trojce spolu s Hankou Mikulcovou a Ivetou Bártkovou. A také jsme jely společně můj a Hančin závěrečný vrchol Lemešná. K 6ti vrcholům jsem se přiblížila, zpět však vždy po vlastních kolech.-).

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

818 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

S mými parťačkami bylo veselo vždy a smíchem jsme si slušně prodloužily život. Zážitkem byl poslední výjezd na Lemešnou, kdy jsme se rozhodly jet za každých okolností. Ráno se objevila na teploměru 0 stupňů a přeci jen pro mne, jako teplomilce, byla jízda na hraně mrazíku tedy zážitek. S několika vrstvami (ve třech bundách) jsem se spolu s mými parťačkami a šampaňským v batohu (skleničky vezla Hanka) vydala vstříc kopečku na pomezí ČR a SK. Trasu i vrchol jsme v dobré náladě zdolaly, a za zdolání vrcholu jsme se za bujarého veselí ještě spolu se čtyřmi náhodnými turistkami odměnily přípitkem šampíčka.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Teď nedovedu posoudit, jezdíme první rok. Další rok plánuji účast znovu. A co by stálo za zlepšení – především podmínky pro organizátory projektu, aby měli prostor pro širší propagaci a tím vtahování více lidí do aktivního pohybu.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Hrad Klenov.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Cíl…. Mít možnost jezdit na kole co nejdéle.