Místo bydliště: Vsetín
Věk: 
61

Který vrchol se mi líbil nejvíce?

Krásné výhledy byly z Čarabovské a Svantovítovy skály( na obou vrcholech jsem byl poprvé),nejméně smutno mi bude po Lemešné.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejvíce mi dala zabrat dvojice Lemešná a Štrčková.Nejdříve téměř pěší výšlap na Lemešnou a odtud se nabízela pohodová cesta přes Malé Karlovice,Javorníček a ke kapličce Štrčková.Kamarádi však usoudili,že je třeba poznat i jiné cesty,nejlépe takové,které nejsou vůbec v mapě.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Dopočítal jsem se k číslu 10.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Kolo mám zn.Merida,většinu vrcholů jsem zdolával s kamarády,ale v září už jsem měl pocit,že mě tlačí čas,tak jsem na některé vrcholy vyrazil sám.Původně jsem chtěl vše zdolat bez přiblížení,ale přece jenom jsem si na Švarnou Hanku s Bobkem netroufl.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem jsem najel 874 km a nastoupal 11 281m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Při zdolávání vrcholů s kamarády bylo pořád veselo,trošku mi zatrnulo při vyjížďce na poslední vrchol – Tanečnici.Telefon jsem zapomněl doma,tak mi kamarád na Pustevnách nabídl svůj,že on si zatím zajede ke kapličce se občerstvit.Radost ze zdolání posledního vrcholu mi zkazil pohled na displej telefonu – zadejte PIN nebo otisk prstu.Naštěstí byl na Tanečnici další véčkař pan Pohořelský se svou nevidomou kamarádkou,který mě vyfotil ,za což mu ještě jednou děkuji.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Žádné podstatné změny bych neprováděl .

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nějaký vrchol z hřebene Javorníků ( Makytu ?)

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Každý rok se snažím navštívit nějakou zemi (letos Bulharsko a Rakousko),lákají mě severské země a Skotsko,tak uvidím,co z toho vyjde. A samozřejmě chci úspěšně absolvovat i příští rok VKV.