Místo bydliště: Vsetín
Věk: 29 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbila asi Švarná Hanka, jednak z důvodu možnosti občerstvení přímo na vrcholu a také krajina v okolí byla nádherná. Vyšlo počasí a výhled na Tatry z jedné strany a Lysou ze strany druhé byl dechberoucí!

Který vrchol byl nejnáročnější?

Letos rozhodně Kelečský Javorník a to zejména z důvodu provádění těžebních prací v lese a tím pádem totální devastace „cyklo“stezky.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Je to neuvěřitelné, ale napočítal jsem celkem 12 vrcholů…

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Zdolávání vrcholů padlo většinou na víkendové dny, tedy dny volna, a jelikož jsem si chtěl VKV užívat co nejdéle, nebylo ani snahou zdolat je co nejrychleji, nýbrž si to co nejvíce užít a rozplánovat tak na celou sezónu.
Mimo ježdění VKV jsme s přítelkyní samozřejmě jezdili i jinde, například jsme si v létě zajeli na kolech k moři a tím na kolech myslím opravdu na kolech, tedy cesta z Vídně až do Italského Grada přes cyklostezku Dunaj, Tauernskou cyklostezku a nezapomenutelnou stezku přes Alpy – Alpe Ardia.
Musím však přiznat, že některé z vrcholů VKV nám daly zabrat mnohem více než samotné Alpy a samotné VKV jsem tak částečně bral i jako trénink na ně. Všechny vrcholy jsem již druhým rokem zdolával společně s přítelkyní Monikou a parťáka bych rozhodně neměnil.
Oba jezdíme na horských kolech značky CANYON (já celopéro, Monča hardtail), se kterými jsme mimo jiné absolvovali i výlet k moři, a jsme s nimi velmi spokojeni. Některé z vrcholů jsme zdolávali přímo z domova bez přiblížení, jindy jsem naplánoval okruh s více vrcholy s tím, že jsme dojeli autem, kam jsme potřebovali a odtud vyrazili.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

To opravdu netuším, jelikož na tachometru se mi sčítají kilometry i z jiných vyjížděk, ale troufám si odhadnout tak mezi 600 – 700 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Každý vrchol měl svůj příběh, a pokud bych vyzdvihl jeden, uškodím těm ostatním, takže si to asi nechám pro sebe 😀

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Cesta na některé z vrcholů nebyla úplně snadná a troufnu si říct, že až nevhodná pro kolo. Možná bych tak pouvažoval o dostupnějších vrcholech (tím nemyslím snadnějších).

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Těch je samozřejmě spousta, ale pokud mám vyzdvihnout jeden tak je to královna Beskyd – Lysá hora!

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Asi již zmiňovaná cesta na kolech k moři. Za největší úspěch pak považuji to, že se mi podařilo přemluvit přítelkyni, aby jela se mnou, respektive souhlasila s délkou trasy, která byla necelých tisíc kilometrů.
Na závěr přidávám bonusové foto obou našich „strojů“ z cílové stanice v naději, že se by se pro někoho mohlo stát inspirací či výzvou do budoucna!