Místo bydliště: Lípa u Zlína
Věk: 8

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?
Nejvíce se mi líbil Kelčský Javorník, protože je tam hezká rozhledna a nejméně se mi líbila Lemešná, není tam vůbec nic. A ještě tam byly poházené odpadky.

Který vrchol byl nejnáročnější?
Asi Lemešná, hlavně ten závěrečný stoupák.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?
Na 30 vrcholech z 50 (12 dospělých a 18 dětských) jsem byl úplně poprvé v životě.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)
Vrcholy jsem zdolával na kole Force s taťkou, mamkou, sestrou Kristýnkou a o prázdninách na soustředění s KOLOKROUŽKEM.
Vrcholy, kromě třeba ZOO Lešné a hradu Lukov, máme docela daleko, takže jsme se většinou někam přiblížili autem a pak jsme objeli více vrcholů. Karlovické vrcholy jsme jezdili v rámci soustředění s KOLOKROUŽKEM z chaty Miloňová. Některé vrcholy jsem jel i dvakrát, protože jsme je jeli se sestrou a s taťkou na soustředění s KOLOKROUŽKEM, ale chyběly mamce, tak jsem si je s mamkou dal ještě jednou, aby nejezdila sama. A protože sestra ještě nemá Soláň, tak ten pojedu také ještě jednou.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?
Najeli jsme přes 500 km a nastoupali kolem 11.000 m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?
Krušnou historku naštěstí nemám, ale ani žádnou úplně veselou. Jezdit po vrcholech mě baví, nejraději jezdím terénem, ale i po silnici je to fajn. Sranda byla, když cestou na Kelčský Javorník začalo pršet a my jsme se i s koly schovali do obřího krmelce.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?
VKV se mi líbí taková, jaká je.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?
Klidně by tam mohl být zase Kelčský Javorník a Velký Javorník, ty se mi líbily moc a klidně bych si je dal znova. A zařadit byste mohli třeba Kapli sv. Huberta u Valašské Senice, anebo Mikolinův vrch – horská chata Antarik, kde jsme byli s paní učitelkou na škole v přírodě. Tam bych si chtěl vyjet i na kole.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).
Na kole jezdím rád, chtěl bych, aby se mi dařilo na závodech, na které jezdíme. Určitě bych chtěl dojet poslední dva vrcholy, které mi chybí do 50. Jezdíme ještě VKZ, tam mám 11 vrcholů ze 20 a také bych je chtěl dojet všechny. Velkým zážitkem bylo, že jsem se mohl na závodech Kola pro život vyfotit s Jardou Kulhavým, nebo taky setkání s Jiřím Ježkem, který dělal předjezdce na Valachytour. Jezdí parádně, i když nemá nohu.