Místo bydliště: Kateřinice u Vsetína
Věk: 41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Všechny byly moc hezké, ale nejhezčí výhled byl z Bobku. Ani jeden nemůžu zařadit jako „nehezky“, všechny stály za to a oceňuji výběr.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Svantovítova skála – ale náročnost byla spíš v přenášení kola přes popadané stromy než výškový posun.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Hodně jich bylo….třeba právě Bobek, Švarná Hanka, Lemešná….

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Zpočátku jsme jezdily s dcerou z domu (i juniorské vrcholy), pak měla zdravotní komplikace a musely jsme se i přiblížit autem. Dcera nakonec nemohla pokračovat a tak jsem (i přes smutek v jejich očích) seniorské vrcholy dojezdila sama. Protože jsem nechávala doma tři děti a manžela(nejsou bohužel nadšenci do kol a syn je malý), občas jsem se přiblížila autem i sama, abych nebyla dlouho pryč.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Těžko říct, protože jsem někdy nejela jenom na vrchol, ale projela se i jinam. Ale jen pro ilustraci – při výjezdu na Soláň jsem jela trasu Kateřinice – Rajnochovice – Loučka – Valašské Meziříčí – Vsetín – Velké Karlovice – Soláň, zpět pak po cyklostezce na Vsetín, Ratiboř a Kateřinice. Celkově cca 120km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krásné bylo setkání se selátkem divočáka (naštěstí maminka byla v oboře). Poučená z defektu (sice jsem dojela, ale tak tak) si asi začnu vozit výbavu. No a kouzelný byl výhled z Velkého Javorníku – mlha a jen mlha – cedule s mapou kopců a za ní bílé nic.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Rozhodně nic neměnit – krásně zorganizováno, perfektní návody na trasu. Jen bych třeba otevřela na stránkách u každého vrcholu diskuzi – aby si lidi mohli předávat zkušenosti a tipy na alternativní trasy.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nevím, jaké vrcholy jste již měli, ale třeba Drastihlava, Křížový, "U Šuterů" v Hošťálkové, Čertův Kámen v Podolí, Čečetkov …

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Cíl – jezdit a jezdit. Po dlouhé době se vracím k milovanému kolu (z rodinných důvodů to nešlo, dříve jsem jezdila do školy i práce povětšinou na kole – od 11ti let) a teď si to chci udržet. VKV jsou motivací pro náročnější terény, pro kilometrové vzdálenosti jsem se letos namotivovala akci „do práce na kole“, kde jsem skončila jako druhá žena v rámci naší oblasti na počet kilometrů a s kolegyní jsme měly 100% dnů na kole v květnu. Příští rok bych ráda najezdila kilometrově ještě víc a VKV zvládla i s dcerou (a více juniorských vrcholů).