Místo bydliště: Dolní Bečva
Věk: 44

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Mám ráda kopce s rozhledem a loukami – takže Čarabovská a kaplička na Štrčkové. Pěkným místem byla i poutní jeskyně Panny Marie Lurdské. Nejen pro polohu, ale i pro poznání místa jako takového. V rámci Oderské koruny jsem byla nedaleko, ovšem potmě, ve vánici a mlze. Teď to bylo po zelené louce a ještě jsem od bylinkářky poznala jednu bylinku, kterou tam sbírala. Nejméně mne oslovila Jelenovská. Možná i proto, že jsem do Klobuk dojížděla v děsném větru a i z kopce šlapala, takže sil dost ubylo.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi Lemešná. Byla jsem tam kdysi pěšky a jen málo tušila, co mne čeká. Po Švarné Hance a Bobku ve sněhu a zimě jsem byla docela vyšťavená a vybrala si cestu lesem – prostě přímo nahoru. Nápad to nebyl úplně nejlepší – zpět jsem to brala raději po červené.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Tanečnice, kaplička na Štrčkové, U Krošenků, Čarabovská, Kaplička na Papradné, Lačnovské skály, Jelenovská, Trojačka, poutní jeskyně Panny Marie Lurdské – tedy 9

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Letos jsem se zapojila až na Velikonoční pondělí po prima víkendovém putování a rozjímání s dcerou v Římě. V pondělí jsem nachystala ještě spícím klukům doma pomlázku, sedla na kolo a vyrazila vstříc dobrodružství. První den o něj nebylo nouze, protože na hřebeni připadlo docela dost sněhu a třeba z Hlavaté na Bílou jsem dolů jela pomaleji než nahoru, jak to klouzalo. Na sněhu už jsem si letos užila, takže nic nového. Má to výhodu, že z kola není velká blátivá koule. Jen se občas musí zpod blatníků vylomit led a hlavně dávat pozor na kaluže. Když je zasněžená a není vidět a pak se pod kolem prolomí tak to fakt bolí . Korunu jsem rozplánovala na 7 výjezdů – 4 větší okruhy na víkendové dny a 3 výšlapy po práci na blízké kopečky. Původně mělo být vše, kromě jednoho „Vsetínského“ okruhu, z domu. Jeden delší výlet jsem na přání ještě nerozježděného manžela zkrátila a vyrazili jsme spolu na okruh z Bystřičky. Vykompenzoval mi to péčí o kolo a vydloubávání tun bláta, když jsme sjížděli z Lázů.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najeto bylo 425 km a nastoupáno 10432 m

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Naštěstí se nic nestalo ani mě ani kolu, takže nebylo třeba řešit nic nečekaného. Nejnebezpečnější situace celého valašského putování nastala paradoxně na cyklostezce Valmez – Rožnov, kudy jsem se vracela z poslední jízdy. Starý pán na vozíku podcenil zatáčku za mostkem u cyklorestu a řítil se na mne v protisměru v náklonu – já vlevo, on taky a do trávy, kde to srovnal – oba v poho.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Zůstaňte prosím takoví, jací jste

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Jakýkoliv, odkud je rozhled na okolní kopečky.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Přeji nám všem cyklistům bezpečné výlety za poznáním našich kopečků a nejen jich. Jak je vidno, je tu spooousta míst, kde jsme ještě nebyli a stojí za to se tam podívat. A to se mi na VK líbí, poznávat nová místa, cesty, seznamovat se s lidmi v tom, kterém kraji. Mým přáním není nic víc a nic míň než mít možnost, sílu a chuť jezdit. A když mi to pořadatelé VK usnadní tím, že za mne vymyslí cíle, cestu už si najdu…… Díky moc.