Místo bydliště: Vysoká, Hustopeče nad Bečvou
Věk: 39

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbila kaplička na Štrčkové, kde jsou nádherné výhledy na obě strany a pak super terén směrem na Kyčerku bike park. Také Bobek má pěkný výhled na Pustevny. Nemohu říci, že by se mi některý vrchol líbil nejméně.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Trasy jsem si vybíral sám a nečetl jsem popis doporučené trasy, které máte na webu. Tento přístup se mi však vždy odvděčil překvapením. Nejnáročnější pro mne byly asi tři trasy:
1. výstup na Kelečský Javorník. Volil trasu z Podhradní Lhoty, ale překvapil mne polom stromů. Naštěstí se mi to podařilo projít i s kolem.
2. Trasa poutní jeskyně Panny Marie Lurdské – Trojačka – Velký Javorník – Tanečnice. Pomník na Trojačce jsem nemohl najít, chvíli jsem přejížděl sem a tam. Ale zase naopak jsem se pobavil u lidové provazové meteostanice. Pak následoval terén přes Veřovické vrchy, Huštýn – trasa nahoru a dolů. Z Velkého Javorníku pak po modré turistické směrem na Radhošť přes sedlo Pindula. Výstup na Kani a Radhošť ve 30° byl pro mne tak akorát.
3. Trasa Lemešná – Papajské sedlo – hřebenovka.  Celkem příjemná trasa, protože jsem jel ze strany od Bumbálky, ale za Papajským sedlem jsem ještě pokračoval na Makytu. No terén není úplně vhodný na cyklistiku, příště už budu vědět. Ale nakonec jsem kolo dotlačil i na Makytu. Tam jsem vydržel jenom 2 minuty, protože všude byly kolem mouchy a bylo tam nepříjemně i přes stín.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Je to pro mne 1. ročník. 17 vrcholů bylo pro mne nových

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy se mi podařilo odjet z domu s vlastními silami. Prvních šest vrcholů jsem jel na trekingovém kole. Zbytek jsem dojel na novém horském kole. Na trasách jsem většinou potkal někoho, kdo o VKV věděl (cyklisté nebo turisté). Z Vartovny na Lačnovské skály jsem jel s dalším VKVéčkařem Zdenkem, který mne potáhl pak až do Valmezu. To bylo fajn. Tři vrcholy jsem jel s kamarádkou, která mi o tomto projektu řekla a díky které jsem se VKV projektu zúčastnil a touto cestou bych ji chtěl poděkovat. Cestu z Jelenovské přes Mirošov do Lužné jsem jel se silničním cyklistou, se kterým jsme rovněž hodili řeč. Při cestě z Papradné do Vsetína jsem na Vsetíně potkal dalšího cyklistu z Brna, který dokonce zná dodavatele dresů VKV, tak jsme opět podiskutovali.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Přibližně 1169km, 9 nedělních výletů

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Když jsem jel směrem na Bumbálku na Lemešnou, tak mne do kopce předjel čilý 76letý cyklista a ještě se mne omlouval, že mne musí předjet, že testuje kolo (měl elektrokolo). Nicméně jeho elán mi dodal další sílu.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Zatím nic.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Třeba některý z vrcholů na modré trase Cyrilometodějské stezce z Malé Lhoty do Jarcové, ale současné rozložení vrcholů po kraji se mi zdá rovnoměrné.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek a úspěch: určitě VKV 2018. Krátkodobý cíl možná zkusím ještě letos VKO. Sen by byl CZ-SK 1000mil, ale to bych předbíhal.