Místo bydliště: Loučka u VM
Věk: 41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?
To se nedá přesně říct, každý měl něco do sebe a kolikrát každý jinak. Nejméně asi Jelenovská – nebylo na něm nic zajímavého a nejvíce asi Švarná Hanka – po cestě nahoru jsme se pásli na borůvkách 

Který vrchol byl nejnáročnější?
To také nevím, každý z těch vrcholů byl svým způsobem náročný.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?
Pokud budu počítat pouze hlavní vrcholy tak na 4 a to Jelenovská, kaplička na Papradné, poutní jeskyně Marie Lurdské a Svantovítova skála. Pokud však budu počítat i juniorské vrcholy, které většinou s dětmi zdolávám tak na 10ti – kromě těch prvních 4 to byl Dělanovec, chata Mír, Maxova nádrž, Nivy, Trubiska a Valova skála.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)
Na horském kole s přiblížením. Jelikož jsme většinu výjezdů jeli s Judem, tak jsme měli sraz třeba ve Valašském Meziříčí, případně 2x se vyráželo z prostřední Bečvy, protože jsme tam měli domluvené ubytování (děti měly soustředění na kolech a my rodiče s nimi). Ale samostatné výjezdy jsme jeli tak, že na start jsme se dovezli a pak vyrazili na celodenní výjezd. Samozřejmě ty blízké byly z domu a končilo se zase doma, dokonce Čarabovskou jsem si cvičně vyjela 2x, jelikož jak mě děti fotily, tak nedomáčkly a nevyfotily, tak jsem pak musela znova – ještě že to mám tak blízko .

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?
Ani pořádně nevím, protože už jsem ztratila přehled, co jsem najela s dětmi a co sama, ale bude to dělat něco kolem 570km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?
Ani nevím, jen když dcera spadla z kola, tak jsem se lekla, ale nic se jí nestalo, takže to bylo OK a pak jsem došla do práce a zjistila, že jeden z kolegů boural na kole a je v nemocnici, tak jsem si představila, co se mohlo stát Adélce a oddechla jsem si, že to dopadlo, jak to dopadlo – jemná odřenina nic není .
A taky když jsem jela sama na Pustevny (poprvé jsem vyrazila na kole úplně sama) míjeli mě samí cyklisté na elektrokolech, pak mě ale dojel pár, který jel na normálním kole (bez baterky) a taky měli radost, že vidí někoho, kdo šlape vlastní silou . Taky bylo zajímavé, když jsem dojížděla na Pustevny, dojely 2 mladé ženy na elektrokole a jeden muž (ogar) na normálním a chtěl jet ještě na Radhošť, ten pohled těch dvou stál za všechny peníze – úplně to vypadalo, jako kdyby říkaly: „Ty jsi se snad zbláznil, do takého krpála nás chceš tahat? Ani náhodou.“ Prostě u někoho někdy ani elektrokolo nepomůže .

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?
Nic bych neměnila, je výborné takové jaké je :-D.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?
Ani nevím – pěkné je Mořské oko na Pustevnách, Balaton (Hrozenkov/Karolinka) pro děti  – když si vezmou v létě plavky, mohou si i zaplavat.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).
Největší úspěch je pro mě to, že jsem zvládla z Rožnova vyšlapat na Pustevny bez tlačení (po důchodce) a pak ještě vyjet bez tlačení na Trojačku (z Rožnova po strategické). Asi má to každoroční zdolávání vrcholů něco do sebe 😀