Místo bydliště: Vsetín
Věk: 62

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Krásný je vyhlídkový hřebínek Bílý Kříž – Švarná Hanka – Grúň. Nejen na kole ale i v zimě na běžkách. Taky kaplička na Strčkové, kam jsem se vrátil asi po 1/4 století. Tam jsem dost zmoknul a od kapličky pak pozoroval dvojitou duhu. Svantovítovy skály s pěkným rozhledem. Když jsem u nich byl naposledy, byly ještě schované v lese.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Pro mne to byl asi poslední výlet na Tanečnici a Veřovický Javorník. Nejen proto že jsem natočil asi 120 km, k tomu skoro 2km stoupání. Ale navíc i bouřky, při kterých jsem dvakrát promokl do niti.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na dvou „vrcholech: Kaplička na Papradné a Poutní místo u Petřkovic.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdím na starším horákovi, 26″, napůl sám a napůl s kamarádem. On VKV nesbírá. Snažím se jezdit zdomu/domů, jen jednou jsme se přiblížili na Bumbálku. Tím jsme si ze dvoudenního výletu udělali jednodenní.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Během osmi výletů jsem najel necelých 600 km, s převýšením 7,5 km. Letos byl trochu lehčí ročník, ty kopce (a kapličky) byly nižší, chyběly některé nejvyšší valašské vrcholy.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Letos jsem to přežil bez nějkých krušných chvil nebo kuriozit. Zajímavé bylo pozorovat vojenské a policejní cvičení na Strčkové, kolem létaly vrtulníky, nacvičovali slaňování a výsadky, aj …. Původně jsem si myslel že jdou po mně, za rychlou jízdu do kopce.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Jednou bych asi zařadil Makytu, Dále např. Chladná Studna pod Doubravou, Janova Hora u Vizovic, Beskyd-Masarykova chata nebo Kmínek.