Místo bydliště: Liptál
Věk: 44 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejkrásnějším vrcholem je pro mě Čarabovská. I když na samotném vrcholu nic zajímavého není, výhledy byly překvapující. Se svou výškou 569 m bych řekl, hodně muziky za málo peněz. Kopec, který by se mi vyloženě nelíbil jsem na trase nepotkal, naopak jsem objevil spoustu nádherných míst našeko kraje o kterých jsem dřív neměl tušení.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnějším vrcholem pro mě byla Tanečnice. Množství sněhu se kterým jsem se potýkal, mě přinutilo změnit trasu.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na všech vrcholech letošního VKV jsem už v minulosti byl. Pro zpestření jsem ale často volil jinou trasu, než při předchozích výjezdech.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Celou letošní Vrchařskou korunu jsem odjel sám nonstop se startem a cílem v domovském Liptálu. Bez cizí pomoci poháněn vlastní sílou. Společnost mi dělal pouze můj spolehlivý kamarád ,,Fešák“ Superior X Road. Jedná se o více méně silniční kolo na hladkých pláštích.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Při propojení všech 20 vrcholů VKV jsem najel 355 km, k tomu je ovšem nutné připočíst ještě dalších 40 km pro zpáteční cestu z Valašských Klobouk. Mnohem víc než ujetých kilometru si ale cením nastoupaných výškových metru což bylo pro letošní rok 10 791 m. Kolik jsem z toho ušel pěšky v nesjízdném blátivém terénu si ale netrufán tipovat…

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Nic zajímavého se mi po dobu zdolávaní kopců nestalo. Byla mi pořád zima a tak jsem šlapal abych se zahřál. Chvílemi jsem si připadal jako Forrest Gump, celkově to bylo ale úžasné dobrodružství s překvapujícím koncem.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Na trase jsem potkal spoustu zajímavých lidí která myšlenka VKV spojila. Často jsme spolu prohodili pár vět, povzbudili se navzájem. Skladbou, od přemotivovaných jednotlivců přes rodiče s dětmi po sportovní kolektiv který se nebude fotit dokud nedorazí poslední. Za mě palec nahoru… na VKV bych neměnil nic. V prvé řadě je třeba si uvědomit že Vrchařská koruna není závod ale výzva. Já jsem svůj boj vyhrál, ale jako celkový vítěz se rozhodně necítím.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Mám rád jednoduché kopce, proto bych volil třeba Vsacký Cáb.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Co se týká cyklistiky tak mám zážitků poměrně hodně, jen nevím který byl ten největší. Jsem rád že mi to šlape, jsem zdravý a manželka Zdeňka s dcerami mě podporují. Žádné ohromující plány do budoucna nemám. Díky za Vaší podporu