Místo bydliště: Hošťálková
Věk: 45

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Vážně byly dobré všechny. Ať už šlo o výhled (Ondřejník, Radhošť, Petřkovická hora), samotné místo (Vysoké Pole, zvonice Martin, pramen Jičínky) nebo cestu k nim (stezka kolem Ostravice a následně údolí Poledňany, hřeben z Valašské Bystřice na Velkou Lhotu). A i když třeba samotná Šerklava je vizuálně slabší, má zato silné jméno.  Velmi mne zklamala zvonička za Miloňovú. Těšil jsem se, jak si nahoře dám štamprlu z lesního bufetu, ale nebyla v něm ani kapka, ani drobek vůbec ničeho 😉

Který vrchol byl nejnáročnější?

Holý Vrch. Je to krpál ze všech stran a nahoře přišel tak studený vichr, že jsem musel utéct a ani jsem nedočetl prospekty z té schránky. A pak jsem měl ještě defekt a pak jsem ještě zmokl.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 15.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na horském kole Superior. Vše sám a letos poprvé vše bez přiblížení. A jelikož to dalo i takové nemehlo jako já (donedávna sportem nepolíbené), je to důkaz, že je to „datelné“. Nevýhodu mají ovšem účastníci z okrajových částí regionu. Jet třeba z Brumova na Ondřejník by se mi asi nechtělo.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najeto 889 km, nastoupáno 26801m, 10 výjezdů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Pobavil mě jakýsi strýc-turista na Komonci, který se tam s rodinou občerstvoval. Když jsem se tam zadýchaný vyškrábal, tak řekl vnučce: „Vidíš, Aničko, my jsme to museli celé vyšlapat pěšky a pán se veze pěkně na kole.“

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Možná by se mohl udělat nějaký webový formulář na vkládání fotek a dotazníku. Jinak bych nic neměnil. A malá připomínka: při pohledu na mapu se mi zdá, že letos byl výběr vrcholů mírně ve prospěch severovýchodní oblasti.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Třeba Ploštinu. Tam jsem na kole ještě nebyl.