Místo bydliště: Horní Lideč
Věk: 31

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce asi Naděnka, ale zde bych mohl uvést více vrcholů. Nejméně Komonec.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Socha knížete Svatopluka. Nejnáročnější z toho důvodu, že jsme nezvolili optimální trasu a v nohách jsme měli již cca 90km.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na deseti

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Kolo stavěné na zakázku, rám SPYDER. S kolegy Jaromír Naiser, Michal Rösner a na jedné z vyjížděk se k nám přidal Ondřej Cepek a Petr Juráň. Jednu vyjížďku jsme startovali z Valmezu, další z Frýdlantu, a ostatní ze Vsetína. Já osobně jsem se do Valmezu přiblížil autem a do Frýdlantu jsme jeli vlakem. Ke zdolání jsem potřeboval pět vyjížděk, kde nejdelší měřila 122km a nejkratší 70km (ostatní 91km, 116km, 92km).

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

491 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Historek je spousta, těžko jednu vyzdvihnout. Byli veselé ale i krušné. Jedna z těch krušnějších nastala při sjezdu z Ochmelova do Huslenek když si mi to pod kola namířila kočka. I když jsem ji viděl předem a taky trošku jsem tento její manévr očekával. Tak jsem měl co dělat abych zastavil svůj bajk. Naštěstí pro mě i pro kočku vše dobře dopadlo . Z těch veselejších, tak například na Zvoničce Kyčery nás pobavil místní podnapilý velmi veselý muž, který se s námi chtěl fotografovat.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic mě nenapadá.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Stráň v Horní Lidči nebo památník zemřelých v Horní Lidči. A nebo Střelenskou kapli ve Střelné. https://mapy.cz/s/nafufegoha