Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíc: Kaplička Naděnka a klasicky i Radhošť – úžasné místa.
Nejmíň: Nemůžu letos na žádný přijít, každý měl něco do sebe. Když byl vrchol „nudnější“ tím, že tam nahoře byla třebas jen turistická značka (např. Šerklava), tak zase cesta stála za to a i cesta holt může být cíl.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Pozorovatelna Durch – díky špatné volbě tlačící cesty, ach ty zkratky!!!

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

14 vrcholů.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

MTB Kellys TNT 90 Kaštánek. Většinou sám a některé vrcholy (plus některé vrcholy juniorské VKV) se synem. Vše z domu bez přiblížení.

Kolik si během zdolávání najel(a) kilometrů?

886 dohromady i s těmi juniorskými.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

S tím „dálkovým“ přejížděním mezi vrcholy na místech, kde nejsou cyklostezky, jsou spojené obstřiky z ostřikovačů aut některých idiotů. Jeden (vlastně tři) z těchto obstřiků jsem schytal od třech za sebou jedoucích aut plných mladíků, kteří se tím podle všeho bavili pravidelně. Obstříkli mě a hned nato borca o kousek přede mnou. Borec na silničce se na mě otočil, zeptal se, jestli jsem to schytal taky, nasadil brutální rychlost a zmizel za nimi v dálce. Za malou chvíli, kdy jsem pokračoval v klídku dál, se borec objevil za mnou a ukázal mi vzácnou trofej, jeden ze stěračů. Prý je dojel, jak byli už zaparkovaní u nějakého baráku a tak si prostě jeden z těch stěračů vzal na památku. Já bych to asi neudělal, ale musím uznat, že jsem z toho měl takovou tu typicky dětskou radost a cítil jsem uspokojení.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Opět nic, děláte to prostě skvěle.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Třeba památník Ploština.