Místo bydliště: Vizovice
Věk: 46

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Romantická kaplička Naděnka a architektonický skvost Duch byli fakt super. Šerklava a Ochmelov nepatří k masově vyhledávaným turistickým cílům, ale jejich okolí a hřebeny k nim směřující jsou nádherné. Zkrátka – Valašsko je úžasné.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější byl návrat z Ochmelova. Toho dne bylo 5°C, vlezlý vlhký chlad, sluníčko schované za mráčky – a pak přišel ten podzimní čapanec. Tak to bylo fakt hustý. Ještě že existuje rum a horká lázeň.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

4 vrcholy – zvonice Martin, kaplička Naděnka, sochy Sáma a Svatopluka.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy jsem zdolal na svém horáku GT. Jako doprovod mi asistovala nejdřív celá rodinka, ale s rostoucím časem a klesajícími teplotami, mi zbyl jen pejsek a dcera Káťa.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

758 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Nejexponovanějším zážitkem letošního ročníku bylo jednoznačné bahnivé rochniště mezi Tesákem a Hostýnem, kdy na cestě plné bahna, v hluboké koleji po celodenní činnosti lakatoše, prchám po zelené turistické značce před mysliveckým gazikem, plným řepy. Člověk se sotva drží v sedle, kola se zařezávají do hnilobně páchnoucího bahna uprostřed vyjeté koleje a pak … člověk zjistí, že se za ním zpoza stromů objeví čoudící vůz, s nerudným řidičem za volantem. Závod nabral na obrátkách, ale zázraky přírody se nekonaly. V tomto závodě jsem, po několika minutovém běsnění, získal krásné druhé místo, poničené ego a bahenní masku dolních končetin. Naštěstí se mi, při přebírání ceny, nezuly boty.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Na VKV nic, ale na své kondičce je toho k vylepšování fakt hodně .

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Křížek sv. Vendelína u vrcholu Klokočí (49.1795314N, 17.8580006E), Makyta (zde GPS není třeba)