Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 
dokončeno v 36letech, dnes 37 🙂

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce Hostýn
Nejméně Holý vrch a každý, kde je cílem „jen“ cedule v lese 🙂

Který vrchol byl nejnáročnější?

Durch a Holý vrch. Manželka si poprvé v životě přečetla instrukce: „Asi nejkratší cesty na Durch vedou z Královce, kam se dostaneme z Valašských Klobouků, a nebo ze Študlova. Odtud je ale trasa pro cyklisty místy nesjízdná a kolo je nutno do prudkého kopce tlačit.  „ Tak naplánovala cestu z Poteče a to byl hnus s kolem i vozíkem tlačenými na stojáka mezi šutry, dírami, větvemi, 500m od cíle přestala reagovat mapa a tvrdila, že jsme mimo trasu, ale taková trocha adrenalinu nás provázela mnohokrát. Během pauzy v cíli přišli turisté jinou cestou, od Královce, s tím že je cesta krásná, tak zpět jsme se vraceli tím krásným vlnitým terénem přes Královec zpět do Poteče.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

18

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Po jediné zkušenosti jízdy po hlavním tahu, kdy jsme si plně uvědomili, že jsme pro ne vždy ohleduplné řidiče příliš dlouzí a širocí (naprosto jim rozumím) a tím nebezpeční především pro naše děti, jsme se vždy přiblížili do blízké vesnice. Pro prostředního syna je strop cca 10km a tomu se budeme muset vzhledem k nejmladšímu přizpůsobovat ještě pár let, což už bude asi nuda pro nejstaršího, ale zatím se jako rodina nechceme dělit a jezdit VKV nějak odděleně. Do letošního ročníku byla pro nás VKV seznamem tipů na výlety s rodinou bez ohledu na pořadí a dokončovali jsme až na podzim. Letos díky corona krizi se stala VKV motivem zvednout se po 2měsících nic nedělání i za ne zrovna vlídného počasí, hýbat se a pokusit se splnit klukům přání, doplnit trofeje VKV o 1.místo, které jim zřejmě moc chybělo. Protože je tento ročník pro nás asi poslední v kategorii Bez bariér, tak to byla výzva 🙂 Vrcholy jsem zdolal na horském kole, se svou rodinou – manželkou a 3syny, 6vrcholů s námi zdolal Kubíkův kamarád Samík.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Málo, asi 200km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušné bylo bloudění s vozíkem, kdy nás mapa hodila na trasu, po kotníky v bahně, přes hromady větví /Holý vrch, Komonec naštěstí jen se sedačkou/, kdy nás dotáhla na samotný vrchol Ochmelov a vysílač nikde. Pro ty, kdo jezdí s dvoumístným vozíkem je ale krušný každý vrchol. V nerovném, bahnitém, kamenitém terénu v kombinaci s popadanými větvemi a stromy řadíme do kategorie „extrémních sportů“ – těch cca 70kg za kolem je prostě znát.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic. Za mě vše skvělé.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Čertův kámen v Podolí