Místo bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Věk: 36

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbil Holý vrch (klidné místo s dalekými rozhledy) a Vodní kaplička (nikdy jsem tam nebyl a moc se mi líbilo jak je tohle místo a jeho okolí pěkně upravené). Nejméně asi Šerklava, protože na vrcholu nic zajímavého není a vyrazil jsem na něj v jednom z nejparnější dní v červenci. Navíc jsem si špatně vyměřil trasu (na mapách jsem měl trasu připravenou z Jarcové, protože jsem čekal, že tam pojedeme s kámošem, který tam bydlí). Před odjezdem z Rožnova jsem mrknul na plánovanou trasu a řekl jsem si, že těch asi 85 km bude i v tom vedru v pohodě a byl jsem hodně překvapen když cesta stále nekončila a nakonec to bylo 118 km (jedna z mých nejdelších tras)!!!

Který vrchol byl nejnáročnější?

Šerklava, protože cesta pod vrchol po cysklostezce a stoupání na něj mi připadalo nekonečné.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 7 vrcholech jsem byl úplně poprvé (Holý vrch, Komonec, Ochmelov U sivků (vysílač), Pozorovatelna Durch, Vodní kaplička, Socha Knížete Svatopluka a Zvonička Kyčery) a na dalších 7 vrcholech jsem byl poprvé na kole (Baťková – Chléviska, Gruň – Charbulák, Kaplička Naděnka, Ondřejník, Šerklava, Zvonička Za Miloňovou a Zvonice Martin).

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy jsem zdolal během 18 vyjížděk na horském kole Author Traction 29. Na tři vrcholy jsem jel s kamarádem (Baťková, Chladná a Ochmelov), zbytek jsem objel sám. Na 15 vrcholů jsem vyrazil z domu bez přiblížení (vždy jeden vrchol při každé vyjížďce). Na Komonec a Vodní kapličku jsem se přiblížil autem do Vizovic, na Durch a Holý vrch jsem se přiblížil vlakem do Horního Lidče a na Hostýn jsem se přiblížil autem na Tesák. Při všech 18 vyjížďkách jsem po objetí VKV vrcholů jel až domů do Rožnova na kole.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Podle EndoMondo jsem při letošním VKV najel 1254 kilometrů a určitě jsem při tom nastoupal několik Everestů…. 🙂

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Žádnou výraznou komplikaci jsem během svých výjezdů neměl. Vždy mě ale potěšilo když jsem na některém vrcholu potkal další VKV bajkery (např. na Durchu nebo u Charbuláku) a mohl s nimi pokecat. Občas jsem potkal i mimo VKV výjezdy bajkery ve VKV dresu a prohodil s nimi pár slov. Vtipné bylo když jsem na chatě na Cábu potkal tři cyklisty ve VKV dresech a když jsem se s nimi dal do řeči zjistil jsem, že jeden z nich je přímo organizátor celé této taškařice. 🙂

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Asi nic – moje první účast a vše mi vyhovovalo. Díky VKV jsem poznal spoustu nových míst.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Třeba Klauz Kocián (nedaleko od Kladnaté) nebo Větrný mlýn u Medůvky.