Místo bydliště: Zlín/Vsetín
Věk: 43

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Všude kolem nás máme krásně, takže vybrat jeden vrchol je těžké. Mojí srdeční záležitostí jsou Velké Karlovice, takže na Naděnku jsem se těšila. A u nás je to Hostýnek.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Myslím, že vytáhnout vozíček na jakýkoliv vrchol není „úplně zadarmo“.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na horském kole TREK. Všechny vrcholy jsme zdolávali společně s Vojtou, vozíčkem, Tomáškem a jeho králíčkem (až na poslední vrchol, kdy musel králíček zůstat doma, protože ho bolelo v krku = byl zapomenut). Vrcholy v okolí Zlína a Vsetína jsme zdolávali z domu, vzdálenější s přiblížení autem. Jednak s ohledem na časové možnosti a věk Tomáška, a jednak s ohledem na bezpečnost, kdy s vozíčkem nechceme jezdit po silnici. Určitě jsme letošní VKV s Tomáškem pojali trochu jinak, pro mě byli více odpočinkové, pro Vojtu s vozíčkem asi náročnější.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem jsme ujeli 564 km a nastoupali 11 211 výškových metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Zdolávání VKV máme vždycky veselé. Poté, co se nám loni podařilo téměř všechny vrcholy zdolat s Tomáškem v břiše, letos jsme si přesně v půlce přidali jeden vlastní vrchol, který máme moc rádi, a to krásnou Soláň, kde jsme si na louce s Vojtou řekli „ANO“. Byl u toho samozřejmě i Tomášek s králíčkem.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Jak už píši každý rok – nic, líbí se mi, jaké jsou, a jsem moc ráda, že mě k nim před lety Ondra Minařík přivedl. Je to super projekt, kde si každý může zvolit, jak chce zdolávání vrcholů pojmout. A organizátorům nelze vzkázat nic jiného, než že DĚKUJEME a vážíme si jejich práce a těšíme se na příští rok!!!

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Velký Javorník (když to letos nevyšlo).