Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 21 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce hned několik, Baťková, ale ze směru od Semetína (tam byla krásná cesta z většiny asfalt, dojezd potom po lesní cestičce, sice to bylo kopcovitější, ale byl to takový pěkný měněný terén (lehce nahoru dolů, ale nic hrozného), sjezd potom po cestě dolu byl horší, štěrková cesta byla, nejspíše po deštích, rozbitá a byly tam tvořené hodně potůčkové cestičky, kde bylo navezený štěrk) ale v celku asi jeden z nejhezčích vrcholů. A pěkný vrchol byla i pozorovatelna Durch. a Vodní kaplička, to bylo krásné místo, i když cesta k ní nebyla nijak těžká a byla spíše projížďková, tak místo stálo za to navštívit, krásné. A nejméně, asi Petřkovická hůrka, tam mě to moc neoslovilo.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Záhul bylo vyjet na Ochmelov až k vysílači, ale tam pak stálo za to ten rozhled, ale nepovažovala bych to za nejnáročnější. To bych zvolila asi Radhošť, jelikož jsem ho jela společně se Zvoničkou Kyčery a cesta pak přes chatu mír až na Pustevny a poté na Radhošť se dala hodně znát svým táhlým stoupáním. Ale i jako těžší byl považovala Holý vrch, minimálně v dnešních podmínkách, kdy závěr, který se jede po louce, která byla komplet mokrá a bahnitá dal zabrat.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

16, kde jsem nebyla nikdy a potom další dva vrcholy u kterých jsem byla v okolí, ale nedošla/dojela až k nim.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

18 vrcholů jsem zdolala na svém horském kole Scott scale a poslední dva díky píchlému kolu na vypůjčeném bratrovu horském kole. Většinu vrcholů jsem zdolávala z domu a sama, některé vzdálenější s částečným přiblížením a některé při pobytu v Karlovicích, kde jsem prvně dojela a poté z tama vyjížděla na další vrcholy. Vrcholy jsem jezdila převážně sama, občas jsem potkala někoho cestou na nějaký vrchol.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Bohužel přesné číslo nevím, v průběhu se mi zhatil systém v mobilu a některá data včetně ujetých tras byla vymazána, ale odhadovala bych takových 550 km, ale je to jen hrubý odhad, realita asi bude o něco i víc.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Nevím, jestli se to dá počítat jako historka, ale asi v pulce zdolávání vrcholů se mi z mobilu smazalo nějak půlka fotek, které jsem tam měla, takže z odjetých asi už 12 vrcholů jsem zaznamenaných měla pouze myslím 5 nebo 6. Naštěstí jsem některé fotky zpětně pomocí různých programů našla, ale některé i přes to nebyly, jako třeba Zvonička Kyčery. I když ta je u nás poblíž a vede k ní krásná vrstevnice ze Lhot, takže jsem si ji zajela ještě jednou, a i tentokráte to byla pěkná vyjížďka.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nenapadá mě žádná velká výtka, je to super projekt, který dokáže motivovat. Možná by nebylo špatné, mít více doporučených variant na výjezd na vrchol nebo zase doporučení kudy nejezdit kvůli nesjízdnosti či špatnému terénu. Jinak asi nic, je to super.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Lazy, Troják, Santov. Víc mě momentálně nenapadá.