Místo bydliště: Libhošť
Věk: 38

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Všechny místa, které jsem navštívil byly v pohodě, ale asi nejméně Ochmelov (železný vysílač), zde jsem byl dokonce 2x. Zbytek bylo v pohodě, Nejvíce asi Komonec, Naděnka, Hostýn, těžko říct všechny byly něčím zajímavé a po cestě se vždy našlo něco k zhlédnutí.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější mi nepřipadal žádný, vždy to byl cíl, který jsem chtěl dosáhnout a tak jsem nad tím neuvažoval a vyjel jsem to pokud byl terén sjízdný.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

na 18 vrcholech

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vždy jsem plánoval trasy z domu tak ,aby to byl nějaký okruh na celý den většinou tak těch 100 -140 km. A pokaždé jsem volil trasu co nejvíce lesem a někdy i docela nesjizdnym terénem. Jezdil jsem na MTB 29" Leader Fox. 14 vrcholů jsem jel z domova, 6 nejvzdálenějších s časových důvodů 3x s přiblížením autem na Vsetín, ale stejně to vyšlo vždy na 50 ti kilometrový okruh abych aspoň něco viděl. Jezdil jsem něco sám a hodně s parťákem Liborem a něco kamarádkami kterým tímto děkuji za krásné celodenní výlety po horách a trpělivost v náročném terénu a kopcích.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Bude to určitě kolem 1500.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Veselá historka byla vždy, když bylo bahno, šutry, voda, písek, čím víc tím lépe. Protože, jsme si řekli, před každou vyjížďkou, že máme krásně čisté kola. Poslední vrchol Hostýn jsme jeli v neděli 18.10 a na Tesáku bylo v podstatě moře bahna asi 15 cm hluboko, tak jsme do toho prostě vjeli a šlapali dokud se dalo. Pak jsme stejně zapadli po kotníky do bahna. Zlaté zimní tretry jedné dobré značky, které nám zaručily pohodlí a teplé nohy až do cíle.
Krušné historky byly naštěstí jen dvě. Asi po 120 km jízdy cestou domů z Ochmelova měl můj parťák Libor v Jarcové nešťastnou nehodu a ošklivý pád na křižovatce cyklostezky a bohužel si zlomil dvě žebra . Přední kolo osmice, ohnutá vidlice, řidítka. Podařilo se nám osmici narovnat a statečně dojel až do Krhové a pak jsme zavolali odvoz. Cesta domů už mě pak vůbec nebavila. Bohužel na měsíc byl mimo tak jsem čekal až se dá dohromady a mohli jsme poslední vrchol Hostýn zajet.
Protože, jsme ten prvni pokus na Ochmelov zvládli jen k tomu rozcestníku u Sivku, jel jsem ho pak já sám podruhé až k vysílači. A při stoupání pod Vsackym Cábem vyběhli z lesa proti mě dva vrčicí Rotvajleři bez košíku. Neskutečně jsem se vylekal a zůstal stát a nehýbal se. Naštěstí byli opodál majitelé, kteří mi řekli, že se mě ti psi vylekali. Chtěl jsem něco říct ale zachoval jsem klid. Po tom šoku už jsem ztratil veškerou sílu a dojel jsem na ten pitomý vysílač a pak mě čekala ještě Šerklava směrem od Zděchova a tu jsem tahal hodně těžko. Spousta bahna a vody, ale úspěšně jsem dojel.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Letos jsem jel poprvé a zatím bych nic neměnil.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nechám se překvapit