Místo bydliště: Jablůnka
Věk: 41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mně letos bezesporu líbil Holý vrch, na kterém jsem byl poprvé a takové rozhledy se opravdu jen tak nevidí. Fakt moc pěkný kopec. Byť je pro mě trochu z ruky. Nejméně se mně líbil kopec kde nic není, ani ty výhledy, ani hospoda a tím je Komonec. Kopec kde byly jenom muchy. Určitě je lokálně významný, ale já na něho víckrát nemusím.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejvíc jsem se nadřel asi při výletu na Radhošť. Asi to byla souhra horkého počasí a vymyšlených zkratek, kdy se kolo muselo i tlačit. Jinak se spíš neslo.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Holý vrch, Durch, Komonec, kaplička Vysoké Pole, zvonička Martin a zvonička Kyčery = 6 vrcholů poprvé. Tento rok byl na novinky plodný.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Letos jsem si bohužel detailní statistiku nevedl. Přes léto bylo oproti letům minulým více času, tak jsem spoustu vrcholů otočil několikrát. Některé sám, některé s kamarády, některé se synem. Sám jsem jezdil po vlastní ose, s kamarády autem a vlakem. Zajímavostí pro mě je, že v tomto roce jsem blízké vrcholy fakt objel hodněkrát, protože leží na mých oblíbených trasách. Třeba na Chladné jsem byl určitě vícekrát než 10x, u soch Sáma a Svatopluka min. 5x, atd.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Tohle fakt nevím 🙁 .. ale od května jsem sjel oba pláště a vytahal 2 řetězy 🙂

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Tak asi největší legrace byla na Lysé hoře (přes Lysou vedla naše zkratka na Grůň), kdy zrovna v Karviné bujela Covid epidemie a u stolů na Bezručově chatě si nebylo kde sednout. Stačilo zařvat: „Hej, chlapi z Karviné, pojďte sem, tady mají místo“ a rázem tam fakt místo bylo. Musím teda říct, že i všude okolo.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

VKV je vzorem pro další vrchařské koruny a z toho se dá vyvodit, že je dokonalé 🙂

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Vždy navrhuju vrcholy hezké, ale méně známé, mimo turistické trasy. Prý to je špatně, tak se teda budu snažit něco blízko turistické značky:
– Lípy u Mrnuštíků (Oznice) https://mapy.cz/s/hakorabulo
– Háje (Kateřinice) https://mapy.cz/s/repotekove
– skály Havránka nad Bystřičkou přehradou https://mapy.cz/s/pevajupuno
– Skypalova skála u Medůvky https://mapy.cz/s/kopemekepe