Místo bydliště: Suchdol nad Odrou
Věk: 39

Který vrchol se mi líbil nejvíce?

Kaplička Naděnka, Holý vrch a zvonice Martin.

Který byl nejnáročnější?

Nesedla mi cesta na poslední vrchol – kaplička Naděnka, ale jen proto, že jsem si dal delší vyjížďku i den předem a tak nohy nechtěly točit. Navíc tohle píšu další den poté a nohy ještě cítím.

Na kolika vrcholech jsem letos VKV byl(a) poprvé v životě?

Letos jste vybrali dost nových cílů, poprvé jsem byl na sedmi: kaplička Naděnka, Komonec, pomník knížete Sáma, socha knížete Svatopluka, pozorovatelna Durch, Šerklava a Durch. I když na některých z těch sedmi jsme už při dřívějších vyjížďkách „skoro“ byli, naše trasa vedla těsně vedle, pod a tak, takže nových tras nebylo tolik.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechno na 27palcovém celopéru od Pellsu. Šest bližších vrcholů z domu, zbytek s přiblížením – buď autem/vlakem a pak okruh, nebo vlakem tam a pak na kole domů.

Jedenáct vrcholů jsem jel sám, čtyři vrcholy se trefily do trasy Kopřivnického Drtiče, kterého jsem jel s kamarádem Tomášem, s ním jsem sjel ještě další dva vrcholy. No a se svojí starou VKV partou z práce padly letos bohužel jen tři vrcholy, letošní rok tomu nepřál (covid, home office. práce okolo domů, atd.). Ale zato se k nám jednou přidala i manželka, ať si vyzkouší řádný mountainbiking 🙂

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Cca 1000km najeto a 14km nastoupáno.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Potěšilo třeba setkání s živým jelenem, zklamala suchá studánka u vodní kaple Vysoké Pole. Byli jsme v bidonech na suchu a počítali už dle názvu s místa s vodou, ale z kohoutku spadlo jen pár kapek a museli jsme jet přes kopec bez vody. Naštěstí nás zachránila studánka Na Františku kousek před hřebenem.

Technika také zazlobila, těsně před Třeštíkem v posledních metrech kopce, mi přeskočil řetěz mezi kazetu a špice, samozřejmě v řádném záběru 🙁 Sice vrchol dobyt, ale už ž jsem myslel, že budu volat pro odvoz autem. Nakonec jsem to odtamtud nějak vypáčil a dojel nazpátek na kole.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Takhle mi to vyhovuje a pro další zlepšení mě momentálně nic nenapadá.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Už loni jsme navrhoval třeba Puntík (nad Novým Jičínem), nebo nad Frenštátem Malý Javorník či Kyčeru (díky kůrovcové těžbě tam jsou pěkné výhledy a je to jetelné), rozhlednu Búřov.

Letos mě zaujal třeba bezejmenný kříž na kopci nad Vrančou (GPS N 49°19.746 E 18°13.492) či kaple sv. Františka pod Suchým vrchem. A krásný, i když náročný, je Kaňůr, přes který jsme jeli při okruhu Durch – Holý vrch. Sice jsem museli kousek tlačit, ale upravené pietní a odpočinkové místo u rozcestníku, s krásnými výhledy nám vše vynahradilo.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Jsem moc rád, že poslední roky nějak stíhám své tradiční kolo akce – VKV, VKO a Kopřivnického Drtiče, ale rád bych si zkusil Oderskou mlýnici.

A letos zase nevyšlo vyjet si z domu po vrcholech VKV na pár dní v kuse, se spaním venku, ale to přijde 😉