Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 32

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Pokud mám vybrat jeden z vrcholů tak to bude Holý vrch. Na kopec vede krásná cesta s náročnějším závěrem, ale ten rozhled nahoře je naprosto nádherný.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější vrchol pro mě byl určitě Komonec. Závěrečný úsek po kamenité cestě a prudce do kopce je spíš pro turisty než cyklisty, ale vrchol je hezky upravený.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Myslím, že na patnácti vrcholech, ale to k tomu patří.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy jsme zdolávali s kamarády z práce na horských kolech, s tím že jsme se jednou přiblížili na vrcholy kolem Brumova a následně kolem Luhačovic.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najeli jsme přibližně 730km a nastoupali asi 11 000 výškových metrů v rámci devíti vyjížděk.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Hlavně jsem rád, že jsme se letos konečně s Martinem odhodlali k objetí VKV vrcholů. Naše počáteční nadšení záhy motivovalo i Jirku, který společně s námi objel většinu vrcholů. Nejvíc oceňuji společné cestování, pivo, kofolu a spoustu fidorek a tatranek na jednotlivých vrcholech. Při první vyjížďce na vrchol Chladná nám cestu pár stovek metrů před koncem přehradil lakatoš s lesáky. Ti zrovna káceli vzrostlé smrky a páni lesáci nás odeslali zpět do údolí, nechtěli nás pustit dál. Nám nezbývalo než to objet a užít si několik stovek výškových metrů navíc 

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Trochu mě štvalo, že na některé vrcholy byl závěrečný úsek vyloženě turistický a i když jsme jeli na horských kolech, tak to nebylo nic moc.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Velký Javorník.