Místo bydliště: Jarcová
Věk: 49

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Holý vrch, Hostýn, Vodní kaplička Vysoké Pole. Tyto tři vrcholy, každý jiným způsobem. Dostat se na Holý vrch bylo vzhledem k mému bydlišti náročné, ale nelituji zvýšené námahy a trasa i výhledy z Holého vrchu byly super. Nejméně radosti přineslo zdolání Třeštíku. Zvolily jsme s parťačkou nejrychlejší trasu a k vrcholu jely od Horní Bečvy po hlavní cestě, což nebyl příjemný zážitek.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Durch. Všude bylo bahno, zrovna po dešti. Zvolily jsme trasu přes pole a lesem, a tak bylo i fyzicky náročné vrchol zdolat.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 11. Díky VKV jsem už znalejší.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na MTB 29". Stejně jako vloni, i letos jsme měly plán zdolávat vrcholy v partě 4 bikerek, ovšem tento rok bylo velmi obtížné skloubit čas. I tak byla snaha jezdit spolu s Hankou Mikulcovou, Ivetou Bártkovou a Lenkou Hrubou. Některé vrcholy jsem jela sama. Letos jsme zvolily strategii pokusit se o zdolání bez přiblížení, což se mi podařilo. A tak jsem splnila cíl, který jsem si napsala do loňského dotazníku … jinak to tedy nešlo :).

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

15 vyjížděk, 1194 km, nastoupáno 14 749 m (nekalibrovaný měřič, aplikace Strava).

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

S parťačkami je veselo vždy, nechybělo vzpomínání na loňské zážitky. Krušné zážitky nastaly kvůli defektům na kole, a to vždy na těch nejvzdálenějších místech a těsně pod vrcholem, mimo civilizaci (parťačka pod Holým vrchem, já pod Komoncem). A pak počasí … to nám příliš nepřálo při výjezdu na Radhošť, neboť byla dost zima a nevlídno, a k Naděnce, kde nás zastihl přímo na vrcholu pěkný slejvák. Super bylo cestou zpět zastavit u Balatonu.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Z mého pohledu nic. Je skvělé, že díky VKV lze poznávat nové lidi s podobným zájmem. A je příjemné vidět, kolik účastníků se hlásí k VKV a jezdí v dresu. Moc se mi líbí aktivita společného dárcovství krve v jeden den, i když letos kvůli koronaviru bylo i toto s omezením. Díky vám všem, kteří projekt vymýšlíte, připravujete, administrujete a propagujete.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Hrad Klenov, Zvoničku Lázy, skály v Hošťálkové.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Cíl … příští rok být fit a umět lépe volit trasy z domu a více jezdit přírodou, mimo hlavní cesty.