Místo bydliště: Vsetín
Věk: 45 (Jiří Brada), 47 (Iva Zapletalová)

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíc se nám libilo na Holém vrchu díky parádním výhledům do všech stran. Na všech vrcholech nebo v jejich blízkém okolí bylo něco pěkného a zajímavého, tak se nedá říct, že by se nám některý z vrcholů líbil nejméně.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější bylo zdolávání Radhoště ze sedla Pindula přes Černou horu. Některé úseky nebyly sjízdné díky kamenitému terénu a prudkým pasážím.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé v životě jsme byli u pozorovatelny Durch, na Ondřejníku, u Zvonice Martin, u Kapličky Naděnka a u Vodní kapličky Vysoké Pole.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy jsme zdolávali společně (Iva Zapletalová, Jiří Brada). Jedinou výjimkou byla Zvonička za Miloňovou, kde byla Iva, a Třeštík, kde byl Jiří, takže společně máme všech letošních 21 vrcholů.  Všechny vrcholy jsme zdolali bez přiblížení, některé na silničním kole, většinu na horském kole.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

V rámci 13 výletů jsme najeli 872,38 km a nastoupali 12 372 výškových metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušné bylo zdolávání Petřkovické hory. Rozhodli jsme se jet na silničním kole s tím, že úsek ze Strážnice po žluté turistické značce přes Petřkovickou horu až pod Petřkovické Lurdy pojedeme tam, kde to půjde, a jinak kola potlačíme. Část žluté byla sjízdná, zbytek pak byl utrpení díky mračnům komárů a horku – udělali jsme jenom rychlou zastávku na foto a se spoustami štípanců prchli pryč.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

VKV je tak dobře vymyšlená a organizovaná akce, že nás nenapadá, jak ji měnit nebo vylepšovat. Obrovský dík patří všem, díky nimž VKV tak skvěle funguje!

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Sýkornice, Čarabovská, U Javoru (nad Velkou Lhotou), Oselná, Kyčera nad Boroskou…