Místo bydliště: Vsetín
Věk:
43

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbily vrcholy kaplička Naděnka, zvonice Martin, Zvonička Za Miloňovou a Vodní kaplička ve Vysokém Poli. Nejméně? Žádný, všechny mají něco do sebe.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi Zvonička Za Miloňovou, protože jsme ji jeli v pořádném slejváku.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Celkem 6: kaplička Naděnka, pozorovatelna Durch (tam jsme si ale pár dní před VKV vyjížďkou vyšli pěšky), Pramen Jičínky, Šerklava, Vodní kaplička Vysoké Pole a zvonice Martin.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Většinu na horském kole Superior XT Team Elite. Jen na Hostýn a Vodní kapli jsme jeli s manželkou na silničce (Merida Scultura 300). Na některých vyjížďkách se k nám přidali kamarádi Kačka Vaiglová s Ríšou Nečasem, na jedné nás doprovázel otec VKV Adam Hloch a na další pak Pavla a Martin Stolářovi.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Během 12 vyjížděk jsme s manželkou ujeli 867 km a nastoupali 15 256 metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušné bylo zdolávání Zvoničky Za Miloňovou. Když jsme na ni začali stoupat, obloha zčernala. Pár stovek metrů před cílem se vydatně rozpršelo a vypadalo to, že nás déšť na dlouho neopustí. V lijáku jsme sjeli do Velkých Karlovic s cílem nasednout na vlak a vrátit se domů tímto způsobem. Nakonec jsme se ale, ač promočení, rozhodli pokračovat ke Vsetínu na kolech a déšť naštěstí ustal.

A veselá historka? Nic konkrétního si nevybavuji. Ale každopádně četná setkání s dalšími véčkaři na vrcholech s sebou nesla řadu příjemných chvil.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Líbilo by se mi vytvoření uživatelského rozhraní v mobilních aplikaci „Vrchařské koruny“, v němž by si každý véčkař mohl do svého profilu uploadovat fotky ze zdolaných vrcholů. Díky firmě Navmatix je tato vize na dobré cestě. Tak snad brzy…

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nějaké tipy samozřejmě mám, ale nechám si je pro sebe, protože se některé z nich určitě příští rok ve VKV objeví. Takže je nechci prozrazovat.