Místo bydliště: Zlín
Věk: 47

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbil Radhošť, mám k němu vztah a byl jsem tam na běžkách, na kole, na saních i pěšky mockrát. Zároveň to byl i vrchol nejvyšší. Nejmíň asi Ochmelník, ten jsem minul, protože jsem si ho nai nevšiml byl to takový vrchol nevrchol.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Z mého pohledu Holý vrch. Velké převýšení, Mapy .cz mě táhly spíše necestou a byl to 4 vrchol přejezdu z Jarcové a už jsem byl dost utahaný.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

No, na hodně. Obvykle jezdím trasy podél Drásal, takže pro mě bylo nových 13 vrcholů

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Z počátku jsem se snažil dělat okruhy z domu hned na kole a spojit více vrcholů. Pak to samé s přesunem autem – vzdálený okruh. Část vzdálených vrcholů jsem se přesunul autem ke staru a pak jel po trase do cíle , kde mě někdo vyzvednul. Petřkovickou horu jsem jel s13 letým synem a to byla jen 13 km akce na vrchol a zpět. Nejdelší trasa byla asi 95 km, průměr jsem se snažil držet na 75 km, kdy můžu jet v tempu, bez batohu a užívat si to.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

430 km , můj závazek byl stejnou“částkou“ přispět na konto Amálce/VKV

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Příjemné byly setkání s Véčkařemi na vrcholech, kdy hned první vrchol jsme se tam 2 sešli. Pro mě to bylo poznání, že uplně sám tam vždy nebudu. Svým způsobem bylo krušné to, že Hostýn a Komonec jsem vyjel nedávno před startem a musel jsem je tedy jet znovu. Ale zrovna tyto mám blízko, takže jsem aspoň potrénoval.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Někdy jsme přemýšlel, jak ta fotka má vypadat, jestli z místa na obrázku, nebo římo na vrchol. Ale GPS byly přesné, takže asi ok. Taky mám pocit že soutěžní fotka měla být na rozhledně Durch, a pak se to změnilo na poměrně nezajímavý Třeštík.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

To je otázka. Některé vrcholy jsou mizerně přístupné, a mohlo by někomu vadit, že se tam motá moc lidí… ma druhou stranu 170 cyklistů za 3 měsíce nic není.. Z mého pohledu je každý vrchol kde jsem nebyl zajímavý, zvlášť když se jich pár dá spojit do pěkného okruhu. Já nebyl třeba ještě na Mravenečníku ani na Smrku. Ale ty určitě už byly v miulých ročnících