Místo bydliště: Staré Zubří
Věk: 17

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nemám žádný vrchol, který by se mi vyloženě nelíbil. Zároveň je těžké vybrat vrchol, který se mi líbil nejvíc, i když z letošních vrcholů to byl nejspíš Durch, díky nádhernému výhledu a originální rozhledně.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Díky výběru kola (gravel) se nejtěžším vrcholem stala pravděpodobně Naděnka díky terénnímu výjezdu i sjezdu.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl na Komoci, zvoničce Martin, Soše knížete Svatopluka, Vodní kapličce, Naděnce a hlavně u Pramene Jičínky, za což nevím, jestli mám být rád nebo se stydět, vzhledem k tomu, že moje výjezdy na Javorník z té strany by se možná dostaly ke stovce a nikdy jsem si neudělal čas zajet si pár metrů k prameni.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolával s tátou a podařilo se nám objet během jedné nonstop jízdy, kdy jsme startovali 0:40 na Hostýně a končili ve 22:51 na Komonci. Se zdoláváním nám hodně pomohlo rozhodnutí pár dnů před startem upravit trasu podle větru a taky že jsme jeli na gravelu.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Ujeli jsme 335km a nastoupali 6900m. Pak jsem přidal další tři okruhy na vrcholy juniorů, kde jsem najel i nastoupal ještě víc. Jinak blahopřeji Ondrovi Božákovi ke krásné jízdě po 50 vrcholech. Příští rok budu muset vynechat po hlavních vrcholech den volna.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Zdolávání hlavních 20 vrcholů bylo celé krásné a krušné zároveň, ale vyloženě zajímavý zážitek přišel až při juniorských vrcholech. Po cestě na Kohútku jsem potkal migrující žáby, což byl krásný zážitek, stačilo posvítit na louku a viděl jsem svítit stovky očí, krušná část ale začala až při cestě dolů, kdy se z toho stal žabí slalom. S potěšením musím říct, že všechny žáby můj sjezd přežily.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Z VKV se stala tak krásná akce, že tato otázka každým rokem čím dál tím víc pozbývá smysl.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Bylo mi téměř líto, že letos nakonec nebyla mezi vrcholy Krkostěna, tak doufám, že další rok nic nebude bránit jejímu zařazení.