Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 54 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce kaple sv. Huberta a nejméně Jahodný

Který vrchol byl nejnáročnější?

Stezka Valaška

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

4

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Cannondale Scalpel 29, sám, najednou se spacákem a alumatkou… Nadále mě k tomuto stylu zdolávání vrcholů motivuje v mé hlavě vymyšlená kategorie „50+ bez přibližování“…

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

383 km (až domů), nastoupáno zhruba 8848 m

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Těch krušných bylo letos tolik, že se s odstupem času stávají veselými… Každoročně se VKV v mém podání a díky volbě trasy nese v určitém duchu. Vloni to bylo BAHNO, letos jsem si po prvních čtyřech vrcholech myslel, že to bude jednoznačně SNÍH. Ale nakonec ho svými trumfy přebilo SMRKOVĚ DŘEVO.
Místo popisování toho, na kolika místech jsem ho musel složitě přenášet, objíždět či spíše obcházet uvedu jednu skoro neuvěřitelnou, ale přitom pravdivou „veselou“ historku:velmi brzkým nedělním ránem jsem podle doporučení pořadatelů stoupal z Leskovce po žluté na Jahodný. A ejhle – smrkové dřevo. Nutno předem podotknout, že těsně před VKV z jistých důvodů měním „espédéčka“ za klipsny. A při přenášení kola jedna pružná, tak akorát tlustá větev, dokonale zatížená svými „kolegyněmi“, projela dírou v pravé klipsně a dále mezi levou částí klipsny a utahovací přezkou, pak mezi dolní částí vidlice a řetězem až do špic. Já jsem hned udělal tu chybu, že jsem při balancování na kládě pootočil klikami proti pohybu během jízdy (přes cvrčka)… A „JEŽEK V KLECI“ byl na světě! Větev nešla ani vytáhnout, ani zlomit, ani nadzvednout, stejně na tom bylo kolo a při použití hrubé síly hrozilo zlomení špic. Jemná chirurgická práce s využitím jisté dávky intelektu při svitu čelovky nakonec „ježka“ bez zranění sebe či kola po zhruba deseti minutách osvobodila!

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Vůbec nic, pořadatelům se opět podařilo připravit velmi chutnou, výživnou a dobře okořeněnou „projížďku“…

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Obřany