Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 
32

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbil Pardus a Maruška, nejméně Hradisko, Kunovická hůrka, Rozhledna Štiavnik, Stezka Valašska, Strážka a Vrchhůra.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Musím říct, že nejnáročnější nebyl žádný vrchol, ale spíše náročné bylo to, že jsem vlastně kromě dvou vrcholů, jsem vše dělal až na podzim, takže všechny cesty byly podmočené, zapadané listím a především kluzké, což bylo způsobené tím, že jsem dříve neměl dostatek času zkompletovat celé VKV.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

11

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Něco na treku a zbytek na horáku. Většinou jsem se přiblížil vlakem a pak propojil více vrcholů se zakončení ve Valmezu.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Kolem 500 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušná chvilka přišla, při sjezdu na Portáš a dále na vrchol Kohútka, když jsem sjížděl tak se cesta rozdělila na dvě a já se vydal levou stopou, ve kterém ležely stromy. Snažil jsem se dostat do pravé stopy, ale kluzký hrbolatý terén mě tam nepustil a já musel začít hodně brzdit, abych nenarazil do stromů uprostřed. Nakonec jsem zastavil asi 5 cm od kmene stromu. No to jsem se teda zapotil mnohem více než při nějakém výšlapu do kopce.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Změnil bych to, že bych tam přestal dávat vrcholy, kam nevedou značky, čím myslím především Hradisko a Kunovickou hůrku vedou tam jen naučné chodníky. Jsou to přírodně významná území chráněných oblastí Beskydy a tyto stezky nejsou uzpůsobená pro cyklo výlety. U Hradiska je například cedule vstup na vlastní nebezpečí, hrozí nebezpečí spadnutí
stromu či větve, takže nechápu, proč vystavujete kolegy tomuto riziku.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Velký a Kelečský Javorník