Místo bydliště: Lípa u Zlína
Věk: 44

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Líbí se mi vrcholy v terénu, třeba v Karlovicích Soláň, Benešky, Stratenec nebo Pardus, prostě tam, kde se jede třeba lesem, v přírodě, asfalty moc nemusím. Vyloženě se mi nelíbila Kunovická hůrka, hlavně ta poslední část, kde jsem se pomalu šplhal nahoru a jak jsem jel pomalu, tak na mě stíhala sedat hovada a pít mi krev, to mě fakt štvalo. Taky se mi nelíbily vrcholy na Pustevnách, resp. ony jsou hezké, ale my jsme udělali plánovací chybu a jeli jsme je o víkendu, kdy je tam fakt nátřesk a prodírat se s kolem mezi těmi davy je fakt o nervy. A to nemluvím o uštěpačných poznámkách chodců, když jsme sjížděli z Radegastu, že tam nemáme co jezdit, když je tam převaha chodících. Tak toto už více ne. Pokud budou další roky vrcholy na Pustevnách, což bych rád, tak to nesmíme jet o víkendu.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi Jahodný. Zatím jsem všechny vrcholy jel tak, že jsem nikdy netlačil, tady to bylo tak tak, jak to byl prudký kopec, tak když jsem se v něm zastavil, tak se znovu rozjet dalo velkou práci.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Asi na 25 jsem byl letos poprvé.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdil jsem na kole Force 29 palců se ženou a oběmi dětmi. Až na pár vrcholů, které máme blízko z domu, tak téměř vždy s přiblížením. Někde jsme nechali auto, udělali okruh a spokojeně se pak vraceli domů.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Necelých 700km a nastoupených cca 13.000m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušný byl sjezd z Pardusu, byl už večer, padala rosa a manželka tam premiérově ochutnala luční pažit, dvakrát. Ale kromě lehkých odřenin to zvládla na jedničku. Z veselých vzpomenu asi na poslední výjezd, kdy jsme si nachystali nafukovací propriety (nafukovací 50) na foto u Vsetínského zámku, ale tak strašně foukalo, že nám to málem odneslo nulu. A měli jsme, asi jako více véčkařů, hezké momentky, kdy nám přes cestu přeběhlo mnoho srnek, laní, jeden jelen a dokonce i liška. To se pak jezdí o to lehčeji.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nevím o ničem co by to ještě mohlo vylepšit.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Jakékoliv v terénu.